01.12.2021 | 15:47

Сьогодні наша розповідь про громаду, якою можна пишатися, у якої є чому повчитися, у якій комфортно жити і працювати. Мова про Затурцівську  територіальну громаду. Вона утворилася у 2018 році. Громада чималенька, до її складу належать 6 старостинських округів, які своєю чергою мають у складі 26 населених пунктів. На території функціонує 5 шкіл, 12 дошкільних закладів, 18 закладів культури, 22 фельдшерсько-акушерських пункти та одна амбулаторія, працює поліцейський офіцер громади. Окрім цього, тут провадять бізнес близько 60 роботодавців, котрі й дають роботу місцевим мешканцям.

Серед китів бізнесу такі підприємства: ТзОВ «Олівє сторс», КНП «Затурцівська АЗПСМ», ПП «Захід». До того ж сферу малого бізнесу успішно розвивають приватні підприємці Михайло Касянчук, Тарас Бучман. Якщо потрібна смачна риба, то у Затурцях її найкраще брати у підприємця Володимира Петкаля, захочеться скуштувати смачної піци – радо зустріне підприємець Ольга Ліпчевська, а коли душа бажає свята, тоді гайда до «Гарної ресторації» та до садиби «Кузьмінчуків». Окрім цього, Затурцівська громада багата менторами, які діляться власними знаннями та досвідом з усіма охочими.

Локачинська районна філія Волинського обласного центру зайнятості тісно співпрацює із владою, роботодавцями та місцевими менторами. Так, від моменту створення громади за сприяння фахівців районної філії 289 її мешканців знайшли нову роботу. Це й адмінперсонал, вчителі, завідувачі клубу, оператори котельні та машиністи, слюсарі, випалювачі стінових і в'яжучих матеріалів, садчики, трактористи, водії, фельдшери, сестри (брат) медичні.

Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних проводиться виключно на замовлення роботодавців. Нові знання, вміння та навички отримала 71 особа за професіями продавець продовольчих товарів, перукар, кухар та кухонний робітник.

Задля зменшення напруги на ринку праці регіону місцеві мешканці брали участь у громадських роботах. Шістнадцятеро безробітних прибирали територію кладовищ, зон відпочинку, озеленювали населені пункти. За сприяння місцевого самоврядування та робочої сили самих жителів вдалося поліпшити інфраструктуру – облагородили паркани, зупинки, пам’ятники, відновили вуличне освітлення.

Локачинська районна філія Волинського ОЦЗ