20.11.2020 | 15:42

Попри карантин і обмежені можливості для виконання поставлених завдань, Волинська обласна служба зайнятості продовжує працювати задля підтримки безробітного населення області та роботодавців у період коронакризи. Що вдалося і що потрібно підсилити обговорили сьогодні,  20 листопада.

Під керівництвом заступника директора Волинського обласного центру зайнятості Тараса Семенюка відбулася нарада заступників директорів, заступників директорів-начальників відділів, заступників начальників відділів надання соціальних послуг, начальників відділів організації працевлаштування населення та начальників відділів взаємодії з роботодавцями центрів зайнятості та філій Волинського обласного центру зайнятості.

Тарас Семенюк проаналізував проміжні результати роботи філій та базових центрів Волинського обласного центру зайнятості, наголосив на плюсах і порадив, у якому напрямку рухатися, аби підвищити ефективність надання послуг населенню. «З тими викликами, які сьогодні стоять перед службою зайнятості, ми можемо впоратися лише тоді, коли в нас буде взаємодія між собою, роботодавцями та шукачами. Ми маємо бути максимально змобілізованими і ефективними», – резюмував мовець.

До обговорення поточних питань долучилися й керівники профільних відділів Волинського ОЦЗ. Зокрема, з колегами поспілкувався начальник відділу організації працевлаштування Валерій Вавренчук. Він проаналізував очікувані результати роботи у 2020 році, ефективність роботи обласно служби зайнятості у січні-жовтні 2020 року. Окрім того, звернув увагу на якість добору підходящої роботи для безробітних. Наголосив на вчасному опрацюванні пам’яток для фахівців служби зайнятості задля виявлення фактів отримання доходів громадянами, які перебувають на обліку в службі зайнятості у статусі безробітного.

Начальниця відділу організації профорієнтації Наталія Балакіна обговорила питання організації та проведення групових і масових заходів засобами дистанційної комунікації. Проінформувала, що фахівці відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості  оновили програми та допоміжні матеріали для проведення вебінарів. Також новинкою стане розробка «візитівки профорієнтатора», яку опублікують на Facebook-сторінках філій та базових центрів обласного центру зайнятості.

Про особливості організації професійного навчання в умовах карантину; можливості центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості задля здобуття безробітними робітничих професій; контроль за працевлаштуванням безробітних після закінчення професійного навчання говорила керівниця відділу організації профнавчання Волинського ОЦЗ Раїса Мельник. «Професійне навчання безробітних за направленням служби зайнятості – реальна можливість безоплатно, в короткий термін здобути нову професію для подальшої кар’єрної реалізації», – переконана мовиця.

На якісному обслуговуванні роботодавців наголосила очільниця відділу організації надання послуг роботодавцям Оксана Меріда. Зокрема, акцентувала на налагодженні співпраці з новозареєстрованими підприємствами та фізичними особами-підприємцями; пошуку, наповненні бази вакансій якісними пропозиціями праці та їх укомплектування; звернула увагу на процедуру надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

«Тільки завдяки адресній роботі з роботодавцями ми зможемо забезпечити більшу кількість осіб робочими місцями», – резюмувала пані Оксана.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості