23.05.2023 | 17:22

23 травня у Луцькому національному технічному університеті відбувся Business-Profi-Day. Задля консолідації зусиль щодо пошуку робочого місця студентській молоді Волинський обласний центр зайнятості та керівництво вишу організували зустріч із роботодавцями області.

Вітала учасників зустрічі ректор університету Ірина Вахович:

–У кожного свій шлях, і він різний. Головне – це пробувати працевлаштовуватися на різні роботи, щоб розуміти, що підходить саме вам. У нас тісна співпрця зі службою зайнятості, оскільки завдяки їй у вас є можливість скористатися послугами з профнавчання, дуальної освіти, підвищення кваліфікації. Тож сьогодні ви станете на крок ближчими до своєї мрії.

Команди фахівців Волинського обласного центру зайнятості (ВОЦЗ)  й Луцької філії  презентували студентам послуги служби, провели профдіагностичне тестування, а також ознайомили з новими активними програмами. Заступник директора ВОЦЗ Тарас Семенюк акцентував увагу молоді на проєкті «єРобота», завдяки якій студенти можуть хобі перетворити на власну справу:

– Дуже популярна та ефективна послуга служби зайнятості. Це найкраща допомога для молодих підприємців. Якщо у вас є цікава ідея, бачення її втілення в реальність, бажання створювати щось нове та удосконалювати вже існуюче, то служба зайнятості вам у цьому допоможе. Вам потрібно в «Дії» подати заявку, оформити бізнес-план і чекати позитивного рішення.

Про  Порядок для участі в програмах читайте у нашій рубриці «Мікрогранти» переходьте  за посиланням.

Щоби налагодити діалог із роботодавцями, на зустріч прийшло студентство незалежно від спеціальностей та року навчання. Адже нині молодь може і навчатися, і працювати уже з другого курсу.

Такі кити волинського ринку праці як «Кромберг енд Шуберт», «Торчин», «Пан Курчак», «Луцьксантехмонтаж», «Вілія», Луцька картонно-паперова фабрика, а також державні структури та представники малого бізнесу пропонували молоді стати членами їхніх колективів. Кожен роботодавець презентував себе сам: умови праці, розмір заробітної плати, соцпакет та бонусна система заохочень – це ті чинники, котрі студенти активно обговорювали поміж себе.

Під час зустрічі працював і сектор рекрутингу. Для студентів фахівці підготували  рейтинг вакансій, що нині актуальні на ринку праці. Так вони дізналися, що сьогодні переважають робітничі професії. Кухар, водій автотранспортних засобів та продавець – лідери на ринку праці Волині.

Не оминули увагою фахівці служби й можливість професійного навчання дорослого населення під замовлення роботодавця.

– Сьогоднішня зустріч – це чудова можливість: роботодавці мають нагоду знайти фахівців, а молодь – поспілкуватися з майбутніми колегами, представниками компаній чи успішними людьми Луцька, – резюмував Тарас Семенюк.