15.05.2024 | 10:18

14 травня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків, що у Луцьку, відбувся масштабний форум «Ветерани – шлях додому». Організували захід – Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, Міжфракційне депутатське об’єднання «Реабілітаційні сили України» ( в межах програми USAID «Рада: наступне покоління») у співпраці з Волинською облдержадміністрацією та обласною радою.

Мета форуму – обговорення та внесення пропозицій від народних депутатів, виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також громадського та приватного секторів, для вищого керівництва, задля досконалого функціонування державної політики підтримки ветеранів та ветеранок, членів їх сімей; родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців і військовослужбовиць.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук у вступному слові подякувала усім військовим, які нині боронять рубежі нашої держави і підкреслила: «Ветеранська спільнота є нашим потенціалом у всіх його проявах. І в післявоєнному відновленні, і в формуванні кадрового резерву для де окупованих територій, і в розвитку ветеранського бізнесу».

Серед запрошених учасників заходу і директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин, її заступник Тарас Семенюк, адже професійна реалізація військовослужбовців – нині одне з ключових завдань служби, яке реалізовують спільно із владою на місцях, громадськими організаціями і фондами та соціальними партнерами.

Загалом, з початку повномасштабного вторгнення і до сьогодні послугами служби зайнятості в області скористалися 922 учасники бойових дій, 25 обрали професійне навчання, а ще 27 отримати від служби зайнятості ваучер, який допомагає опанувати нову професію чи спеціальність, або удосконалити раніше здобуті знання і навички. Наразі максимальна сума ваучера – 30 280 гривень. Її оплачує Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Окрім того, минулоріч стартував експериментальний проєкт з організації професійного навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни у закладах освіти Державної служби зайнятості. І ним вже скористалися 35 громадян, які звернулися до служби зайнятості області. Детальніше про послуги професійного навчання можна прочитати тут https://www.dcz.gov.ua/profnavch .

Однак, служба зайнятості не лише працевлаштовує і навчає, а й допомагає учасникам бойових дій та членам їхніх родин із відкриттям або розширенням підприємницької діяльності, в рамках урядової програми «Власна справа». Так, 11 УБД і 12 членів родин військових у Волинській області вже скористалися таким шансом: виграли грант і отримали чималу суму коштів для розвитку власного бізнесу.

Нагадаємо, що в рамках програми, грантоотримувач може претендувати на суму гранту від 250 тисяч – до 1 млн гривень. Детальну інформацію про це можна прочитати тут https://www.dcz.gov.ua/people/ubd .

Загалом, під час форуму обговорили чимало питань, але всі вони спрямовані на допомогу військовим та їхнім родинам. Ветеранський простір – це усе наше суспільство і кожен із нас може стати корисним.

Попереду на усіх чекає непроста робота – найперше над самим собою, адже вектори змінилися і ми повинні їм відповідати: не боятися, а бути поряд, спілкуватися і підтримувати, розвиватися і направляти. Інколи просто тримати за руку, адже часто для досягнення великих цілей, потрібно не так багато.