29.09.2023 | 16:30

29 вересня відбулося засідання Волинського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості під керівництвом голови Федерації профспілок Волинської області Іванни Дубинки-Філозоф.

Серед питань, які розглянули: аналіз ринку праці; навчання за робітничими професіями, визнання результатів формальної та неформальної освіти; проблеми перекваліфікації кадрів у екстремальних умовах; робота із внутрішньо переміщеними особами, соціальний захист і підтримка.

Так, начальник управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Наталія Матвіюк розповіла про тенденції на ринку праці, зокрема, професійне навчання дорослого населення, відкриття кваліфікаційних центрів в області із сучасним обладнанням, які дозволяють підтвердити або здобути відповідні професійні кваліфікації. Наприклад, 17 людей з початку поточного року вже скористалися такими можливостями і отримали кваліфікації: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрозварник ручного зварювання.

«Окрім переліченого для осіб, які готові навчатися та шліфувати свої навички, а також здобувати нові є можливості: стажування і практики, курси підготовки до іспитів і сертифікації, проведення індивідуальних консультацій і менторство. Ми ніколи не зупиняємося на досягнутому, а продовжуємо рухатися вперед», - підкреслила пані Наталія.

Директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин своєю чергою зазначила, що робітничі професії залишаються найбільш затребуваними.

 «Зважаючи на потреби роботодавців, ми орієнтуємо безробітних на здобуття робітничих професій, адже фахівець з інструментом завжди буде затребуваним та конкурентоспроможним на ринку праці», – розповіла пані Алла.

Позатим, директорка підкреслила переваги навчання за дуальною системою, адже за нею майбутнє. До того ж, з такими працівниками, які отримали рівні об’єми теоретичних і практичних знань, а практики можливо й більше, набагато легше працювати.  

Окремо обговорили надання освітніх та соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам, їх соціальний захист і підтримку.

Як результат: координаційний комітет прийняв низку рішень стосовно комплексного аналізу ринку праці, його потреб і тенденцій; підтримку внутрішньо переміщених осіб, молоді, роботодавців та представників бізнесу.