25.03.2024 | 10:42

22 березня, під час засідання Волинського обласного координаційного комітету сприяння зайнятості представники виконавчої вертикалі влади, служби зайнятості, роботодавців і профспілок обговорили актуальні питання ринку праці України і області зокрема. Координувала засідання голова Федерації профспілок Волинської області Іванна Дубинка-Філозоф.

Заступник директора Волинського ОЦЗ Тарас Семенюк розповів про базу вакансій області, зокрема пояснив: найбільше пропозицій роботи для фахівців з інструментом. У ТОПі – продавці, водії автотранспортних засобів, кухарі, електрики, слюсарі різного профілю, бухгалтери, лікарі.

До слова, порівняно з минулими роками, зараз служба зайнятості закладає у своєму бюджеті менше коштів на допомогу по безробіттю, значно збільшуючи кошторис на активні програми. Останніх, до слова, стає все більше.

«У нас значно збільшився перелік послуг, які надає служба зайнятості. Крім безробітних, ми активно працюємо з роботодавцями, маємо багато компенсаційних програм, якими вже активно користуються в області», - підкреслив Тарас Семенюк.

Компенсації роботодавцям за працевлаштування зареєстрованих безробітних, внутрішньо переміщених людей, облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю; мікрогранти і гранти; ваучери і професійне навчання, зокрема, експериментальний проєкт навчання для учасників бойових дій; громадські та суспільно корисні роботи, - усе це можливості, якими можуть скористатися клієнти служби зайнятості.

Генеральний директор ПрАТ «СКФ Україна» Богдан Волчок теж розповів присутнім про результати спільних досліджень з Федерацією профспілок про роль держави в економічній політиці, зокрема, про інструменти, які повинні стимулювати створення нових робочих місць і всіляко допомагати бізнесу.

Так, за результатами засідання і розглянутими питаннями, напрацювали протокольні рішення, які стануть орієнтирами в подальшій роботі сторін.