01.05.2024 | 09:17

30 квітня на базі Луцької філії Волинського ОЦЗ відбулась зустріч-діалог з представниками влади, роботодавцями на тему «Повернення ветерана на робоче місце». Захід відбувся в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Його учасниками стали: заступник голови Волинської облдержадміністрації Мирослава Якимчук, директор Волинського обласного центру зайнятості Алла Куцин, начальник відділу активних програм зайнятості управління реалізації політики зайнятості ВОЦЗ Наталія Демедюк, голова ГО "Луцької міської організації Спілки воїнів АТО Волині" Олег Кобилинський, а також представники компаній, в яких нині працюють ветерани і в які будуть повертатися. Модератором спілкування була радниця голови Волинської ОДА з питань ментального здоров’я Наталія Коструба.

«Повернення до цивільного життя учасників бойових дій, підтримка їхніх родин можлива лише, коли ми об’єднаємо наші зусилля: суспільства, бізнесу і влади», - підкреслила координаторка проєкту «Ти як?» на Волині.

Позатим, Наталія Коструба зазначила: вже більше 70% медичних працівників області пройшли відповідне навчання і можуть надати першу психологічну допомогу ветеранам. Така підтримка повинна бути і на робочих місцях, зокрема в колективі.

Серед учасників заходу були і ветерани. Вони ділилися досвідом спілкування з роботодавцями, розповідали про те, що важливо почути кожному, хто повернувся додому.

Роботодавці ж зі свого боку теж ділилися досвідом роботи з учасниками бойових дій, розповідали як зберігали професійні кадри, а також підкреслили: розуміння і підтримка – надважливі, а головне дають свої результати.

Служба зайнятості теж має широкий спектр послуг, якими можуть скористатися учасники бойових дій: від працевлаштування – до професійного навчання та грантів на власний бізнес. Крім того, за результатами зустрічі, з’явилися пропозиції.

Так роботодавці запропонували внести зміни до Порядку надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2023 № 893, аби такою компенсацією могли скористатися роботодавці, що облаштовують робочі місця для ветеранів з інвалідністю, які були мобілізовані і повернулися працювати на підприємство. Тож, цілком можливо, що незабаром відповідні зміни таки відбудуться.

Потому, учасникам заходу показали електронні сервіси, якими можна скористатися для отримання психологічної, консультаційної підтримки, зокрема сайт програми ментального здоров’я «Ти як?» https://howareu.com/ .