10.01.2019 | 18:34

Заступники директорів, начальники відділів організації працевлаштування населення центрів зайнятості та філій Волинського обласного центру зайнятості обговорили нові тенденції роботи служби зайнятості на 2019-й рік. Нарада під головуванням директора Волинського обласного центру зайнятості Романа Романюка відбулася сьогодні, 10 січня, на базі Луцького міського центру зайнятості.

Головна новація 2019-го року – впровадження інституту кар’єрних радників на базі філій Волинського обласного, Луцького міського та Ковельського міськрайонного центрів зайнятості. 1 січня 2019 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України «Про Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», згідно з якою визначені працівники служби зайнятості надаватимуть соціальні послуги клієнтам, як кар’єрні радники. Про особливості їх роботи поінформували заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк та начальник відділу сприяння працевлаштуванню Валерій Вавренчук.

«Сьогоднішня наша розмова стосується роботи кар’єрних радників. Нам потрібно змінити підходи в роботі та напрацювати єдиний механізм запровадження інституту кар’єрних радників на Волині», – звернувся до колег заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк та розповів про основні етапи впровадження інституту.

«Кар’єрний радник впроваджується не для того, щоб замінити особистого консультанта чи спеціаліста, це зміна підходу до роботи та підвищення її якості. Ми маємо розуміти, що ми працюємо для того, щоб зробити службу зайнятості ще ближчою, доступнішою та кориснішою для пошукачів роботи та роботодавців», – запевнив Тарас Семенюк.

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Валерій Вавренчук детально зупинився на основних моментах роботи кар’єрних радників. За словами фахівця, нововведений інститут сприятиме безробітним у пошуку роботи, допомагатиме збудувати кар’єру, використовуючи при цьому індивідуальний підхід до клієнта служби зайнятості. Передбачений повний супровід безробітних до і після вирішення питання працевлаштування.

Функції кар’єрних радників передбачають виконання чотирьох широких напрямів роботи з клієнтами: здійснення реєстрації клієнті та проведення індивідуалізованої оцінки; надання послуг із консультування, профорієнтації та працевлаштування, включно з індивідуальним плануванням працевлаштування; направлення до активних програм ринку праці; управління системою допомоги по безробіттю.

«Ми вже починаємо активно працювати. Для цього ми маємо активну, злагоджену командну роботу, ми маємо достатньо дієвих інструментів та можливостей їх використання. Сьогодні визначаємо для себе найголовніші завдання та плануємо подальші кроки. Активно реалізовуємо нові ініціативи та впевнено, крок за кроком, наближаємося до успіху», – підсумував директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості