18.08.2023 | 08:18

Команда Волинського обласного центру зайнятості продовжує цикл зустрічей з усіма бажаючими, які прагнуть розвивати власний бізнес, або ж створити з нуля в рамках урядової грантової програми «Власна справа».

Про умови, критерії та механізми надання безповоротної державної допомоги сьогодні, 17 серпня, розповіла заступник начальника відділу сприяння зайнятості управління реалізації політики зайнятості Волинського ОЦЗ Наталія Балакіна.

Щодо порядку участі у програмі та отримання коштів: найперше готуємо бізнес-план, розрахунки і подаємо заявку. Зробити це можна самостійно через Дію http://surl.li/dfkqx, або звернувшись безпосередньо до центру зайнятості. Після подачі і розгляду бізнес-плану відбувається захист проєкту. Далі – прийняття рішення Державної служби зайнятості на основі скоринга банку та рекомендацій спеціальної комісії центру зайнятості, у який звернувся грантоотримувач. І за умови успіху – перерахунок коштів.

Довідково: за грантовою програмою «Власна справа» українці можуть отримати мікрогрант від 50 до 250 тис грн. Кошти спрямовують на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення тощо. Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Що ж до грантів для ветеранів та членів їхніх сімей, тут схожа процедура, але має свої відмінності. Грантоотримувачами можуть стати як самі ветерани, так і другий із подружжя. Сума гранту (від 250-ти тис. грн до 1 млн грн), який отримають підприємці, регулює кількість створених робочих місць (від 1-го до 4-х).  Грант надається на 3 роки.

Детальнішу інформацію про алгоритм підготовки і подачі документів, етапи отримання грантів читайте за посиланнями: https://www.dcz.gov.ua/storinka/mikrogrant-vlasna-sprava , http://surl.li/glaly .

Подати онлайн заявку на участь у програмі можна у додатку ДІЯ: https://diia.gov.ua/services/categories/biznesu/yerobota 

Якщо ви хочете проконсультуватися з фахівцем служби зайнятості, звертайтеся за телефонами: 066) 353-74-95, (068) 063-42-15 або 044 244 94 69.