13.03.2020 | 15:34

Якими б ґрунтовними не були теоретичні знання, визначальна під час навчання – практика. Особливо, якщо проходиш її у солідних компаніях. Свої двері для групи трактористів, які за направленням Волинського обласного центру зайнятості здобувають категорію А2 на базі Волинського обласного учбового центру підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів АПК відкрила «Волинська Фондова Компанія». Один день із навчального процесу трактористів сьогодні, 13 березня, побачив і директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

«Волинська Фондова Компанія» – потужна команда професіоналів із багаторічним досвідом у сфері реалізації сільськогосподарської техніки, сучасним підходом до роботи та висококласним сервісом. Пощастило перейняти досвід цих «титанів» і майбутнім трактористам, які здобувають теоретичні та практичні знання на базі Компанії. Своє навчання слухачі розпочали 19 лютого цього року, а вже 6 квітня отримають документ про здобуття категорії А2.

«Приємно, що є бажання вчитися, здобувати і рости. Переконаний, що у вас вже є багато знань і вмінь, але сьогодні ви ще й переймаєте досвід справжніх авторитетів у сфері сільськогосподарської техніки. Завдяки тому, що “Волинська Фондова Компанія” надає вам  свої потужності для теоретичного і практичного навчання, ви маєте можливість стати крутими професіоналами. Успіхів вам!» – звернувся до здобувачів освіти Роман Романюк.

Трактори, які є у власності та на обслуговуванні «Волинської Фондової Компанії» – справжня гордість волинського  агросектору. Від їх потужності захоплює дух, керувати ними можна за допомогою джойстика, а працювати – цілодобово, адже в тракторах встановлений зв’язок із космічним супутником, що дає можливість використовувати техніку в режимі 24/7. «Потужність тракторів визначається залежно від виду робіт, які йому доведеться виконувати. Мінімальна кількість “кінських” сил – 240, максимальна – 370. Щорічне навантаження на один трактор – до 1,5 тисячі гектара. Якщо землі багато – краще мати кілька тракторів, адже вони, як і будь-яка техніка, зношують і потребують обслуговування, яке займає мінімум вісім годин. Тож, щоб робота не зупинилася, потрібна додаткова машина», – розповідає заступник генерального директора з після продажного обслуговування Валерій Дудар.

До трактора кожної марки – свій підхід. Тут впораються і з 20-тонними агрегатами. На обслуговування у «Волинську Фондову Компанію» привезли гусеничний трактор із 13-річним «досвідом роботи» на господарстві Житомирської області. «Хто вже з нами працював, то без остраху приганяє на післягарантійне обслуговування будь-який трактор», – запевняє пан Валерій.

Однак ці «малюки» не кожному по кишені. Дозолити собі працювати з такими тракторами можуть лише реально авторитетні, потужні аграрні підприємства. Так, трактор серії 8737 на 340–370 кінських сил коштує, як три найкрутіших легкових автомобілі марки «Мерседес» – 185 тисяч євро. Є й дешевші помічники аграріїв, мінімальна вартість яких – 50 тисяч доларів. Однак ціна, кажуть у Компанії, повністю виправдана якістю, а той, хто працює з такою технікою – справжній щасливчик, адже отримує не лише відповідну заробітну плату без шкоди для здоров’я, а й справжнє задоволення від роботи з таким агрегатом!

Відділ інформаційної роботи Волинського обласного центру зайнятості