08.10.2019 | 17:41

У вівторок, 8 жовтня, у Луцькому національному технічному університеті (ЛНТУ) під час міжнародного круглого столу дискутували про правничу доброчесність. На кафедрі права, окрім правозахисників різних напрямів – суддів, адвокатів, представників юстиції, нотаріусів, а також професорів вишу та студентів, говорив про затребуваність юристів і директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Ректор вишу Петро Савчук привітав присутніх із професійним святом та побажав натхнення до роботи, гідних результатів і нових звершень.

Після вітального слова Роман Романюк ознайомив із ситуацією на ринку праці області, навів статистичні дані щодо потреби роботодавців у юристах. Керівник зазначив:

– Ми здобуваємо освіту, аби якісно реалізувати себе на ринку праці. Зосереджу вашу увагу на можливостях, які надає служба зайнятості. Зокрема, у 2019 році всього в області роботодавці подали 152 вакансії для фахівців із юридичною освітою. Сьогодні є лише 16-ть різного спрямування – адвокат, нотаріус тощо. Головний чинник – рівень підготовки  спеціаліста. Юристи, як ніхто інший, мають бути гнучкими до будь-яких змін. Ваш фах важливий, але найбільше залежить від вас самих.

Присутні під час дискусії обговорили основні критерії професійної етики та доброчесності суддів, чесноти в роботі органів юстиції й особливості дотримання норм адвокатської етики. До полілогу через скайп-зв’язок долучився суддя з Ізраїлю Аріель Бергнер. Так учасники круглого столу порівняли основи юриспрунденції двох країн.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ