11.06.2021 | 15:49

У рамках робочого візиту на Волинь, сьогодні, 11 червня,  представник Уповноваженого Верховної Ради України у сфері захисту персональних даних Інна Берназюк та представник Уповноваженого в західних областях Світлана Семчишин зустрілися з керівниками  підприємств, установ та організацій, які щоденно оперують конфіденційною інформацією. Участь у засіданні взяв і директор Волинського обласного центру зайнятості Роман Романюк.

Спікери з запрошеними обговорили проблемні питання та провели інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо захисту персональних даних. Враховуючи державну політику в напрямку цифровізації «Держава в смартфоні», питання захисту особистих відомостей вкрай актуальне.

Під час зустрічі Інна Берназюк наголосила, що, застосовуючи інноваційні технології, важливо пам’ятати про безпеку прав громадян, зокрема, право на приватність. Вона рекомендувала представникам влади різних рівнів при організації роботи дотримуватися законодавства про захист персональних даних та рекомендувала використовувати розроблені Уповноваженим Рекомендації щодо застосування законодавства про захист персональних даних для органів реєстрації (виконавчих органів сільської, селищної або міської ради, центрів надання адміністративних послуг) та Рекомендації органам місцевого самоврядування що розміщені на сайті https://ombudsman.gov.ua/ua/page/zpd/zakonodavstvo/normativno-pravovi-akti/, щодо здійснення відеоспостереження в громадських місцях.

Своєю чергою, Світлана Семчишин акцентувала, що використання новітніх технологій в усіх сферах життя соціуму не має обмежувати права громадян. Проте самі володільці конфіденційної інформації мають контролювати порядок їх надання третім особам. Окрім цього, чиновниця  проаналізувала всі звернення до них і зупинилася на сегментарності порушень, належному наданні публічної інформації, термінах надання роз’яснення. Особливу увагу в спілкуванні спікери приділили наявності в ОТГ відповідальних осіб за дотримання прав дітей.            

На завершення зустрічі представники офісу Омбудсмена відповіли на запитання учасників та  наголосили, що мета їхньої діяльності – не контроль чи покарання, а вжиття превентивних заходів: просвітницька кампанія щодо обізнаності у сфері захисту персональних даних.

Волинський ОЦЗ