Медична сестра – людина з середньою медичною освітою, котра працює в області сестринської справи, під керівництвом лікаря або фельдшера.                                                          

  Професія медичної сестри вимагає особливих навичок комунікації та стресостійкості.  Вона повинна розумітися у психології людей, відрізняти дійсні скарги хворого на нездужання від простої потреби підвищеної уваги до своєї персони.                                                                                             

  Люди цієї професії повинні знати:

  • анатомію і фізіологію людини;
  • загальні принципи організації і проведення лікувально-профілактичних заходів;      
  • показання, протипоказання і способи застосування лікарських засобів і їх зберігання;   
  • принципи дієтотерапії;    
  • методи диспансерного обслуговування населення;     
  • правила ведення медичної документації;   
  • основні принципи медичної етики.   

  Завдання медсестри не лише чітко виконувати призначених лікарем  маніпуляцій них процедур, а й підготовка інструментарію (обробка, стерилізація). Медсестри відповідають за роботу санітарок та контролюють якість їхньої роботи. Окрім того, вони забезпечують відділення лікарськими препаратами і розчинами, перев'язувальними матеріалами, слідкують за їх наявністю.

  Обираючи професію медсестри, потрібно бути готовими до певних труднощів. Необхідно усвідомити, що доведеться присвятити себе професії повністю. Це означає завжди приходити на роботу в гарному настрої, посміхатися пацієнтам, допомагаючи цим їхньому одужанню.

  Готують до цієї професії в спеціалізованих коледжах. Там майбутні медсестри вивчають будову людського організму, захворювання, лікування, а також набувають необхідних навичок.

За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого центру зайнятості.