Пожежник – працівник пожежної охорони. Він гасить пожежі, рятує і евакуює людей, а також запобігає подібним випадкам. Пожежник повинен знати правила надання першої медичної допомоги, володіти міцною психікою, високою стресостійкістю.

  Пожежники-рятувальники виконують рятувальні роботи, пов’язані з пожежогасінням, повенями, природними катастрофами та іншими непередбаченими нещасними випадками, а також займаються ліквідацією наслідків нещасних випадків (наприклад, дорожньо-транспортний випадок або нафтове забруднення). Рятувальна робота небезпечна й вимагає довірливої співпраці – неправильне рішення або поведінка може загрожувати здоров’ю, життю або майну самого рятувальника чи ж здоров’ю, життю або майну інших людей.

  Коли надходить сигнал тривоги, чергові бійці повинні за 20 секунд одягти спеціальний одяг, після чого негайно сісти в машину і виїхати. Від того, як швидко прибуде автомобіль на місце біди, залежать життя людей. Після прибуття пожежні визначають, що і де горить, які дії потрібно виконати. Необхідно за півтори-дві хвилини розгорнути пожежні рукави і підключити їх до місцевого джерела води, якщо такий є, або до цистерни. Гасіння вогню може тривати від декількох хвилин до декількох діб. Якщо прибулих сил для боротьби з вогнем не вистачає, викликають підмогу. Після ліквідації спалаху керівник варти повинен доповісти в частину про результати операції, скласти акт.

  Пожежник-боєць – це професія суто чоловіча, але в ролі слідчих та інспекторів можуть знайти себе й жінки.

  Пожежник повинен уміти користуватися рятувальним устаткуванням, знати техніку безпеки, уміти працювати на висоті. Необхідно мати добре здоров’я, високу витривалість, фізичну силу (не випадково серед бажаючих вступити на таку службу проводиться жорсткий медичний відбір). Також для представників даної професії важливі такі риси характеру, як: відповідальність, точність, стресостійкість, відчуття емпатії, надійність, уміння аналізувати.

  Лише стандартне обмундирування пожежника важить близько 30 кг, а з ним потрібно спускатися спеціальною жердиною до машини, швидко пересуватися, маневрувати під час пожежі, самотужки підніматися на верхні поверхи (адже користування ліфтом під час пожежі суворо заборонено з міркувань безпеки).

Представники цієї професії повинні знати правила надання першої медичної допомоги, володіти міцною психікою, високою стресостійкістю – адже події розвиваються непередбачувано, та і не всіх людей вдається врятувати, інколи вони гинуть на очах, і це необхідно пережити. Освоювати цю професію рекомендують людям рішучим, сміливим, відповідальним, таким, що мають твердий характер, силу волі, чітку координацію рухів, швидкість реакцій. Протипоказів для такої роботи досить багато, необхідно мати відмінне здоров’я, саме тут медична комісія навіть більш вимоглива, ніж військова.

  Заробітки не дуже високі, але працювати пожежниками йдуть зазвичай не для того, щоб розбагатіти, а тому що відчувають поклик до цієї справи. Кар’єрні перспективи у пожежника, як і у військового: зростання звань, обіймання командирських посад у відповідних структурах.

  За детальною інформацією звертайтеся до будь-якого центру зайнятості.

За матеріалами http://proforientator.info/?page_id=1895