У наш час значної актуальності набрала тема гендерної нерівності, найбільше вона виявляється у сфері праці. Так, гендерні відмінності на робочому місці є досить значущими. Це можна бачити не тільки в структурі зайнятості – чоловіки та жінки мають неоднакову роботу, але й в межах однієї професії – чоловіки займають більше управлінських та вищих посад. Гендерна нерівність спостерігається також при розгляді рівня заробітної плати в межах однієї професії.

    Задля спільного спростування наявних гендерних стереотипів в сучасному суспільстві, ознайомленням з поняттями про рівність особистості, незалежно від статі, віку, професії 7 лютого у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості відбувся семінар з гендерних питань.

    Присутні розглянули принципи рівності трудових прав жінок і чоловіків закріплений в КЗпП. Так, статтями 21 та 22 КЗпП встановлено, що Україна забезпечує рівність трудових прав усіх громадян, зокрема, незалежно від статі, і не допускається будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг під час укладення, зміни, припинення трудового договору залежно від статі; деякі аспекти Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», який набув чинності з 1 січня 2006 року. Також інші спеціальні законодавчі акти, які регулюють трудові відносини і містять відповідні правові норми, котрі мають забезпечувати рівність трудових прав жінок і чоловіків.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ковельський МРЦЗ