Представники цієї професії складають машини й механізми із деталей, які отримують від інших цехів підприємства. Щоб зібрати готовий механізм, потрібно спершу вивчити креслення, підготувати деталі, потім скласти окремі вузли, відрегулювати, тобто перевірити правильність їхньої взаємодії, і, нарешті, провести іспит готового механізму.

Іноді підгін деталей потребує припасування їхніх розмірів до необхідних. Тоді слюсарю-складальнику доводиться за допомогою спеціальних інструментів здійснювати доведення деталей. Таке їх припасування потребує від майстра знання властивостей металів і сплавів, а також володіння усіма видами слюсарних робіт, пов’язаних із обробкою деталі. З’єднання частин у вузли і надалі – в конструкції відбувається шляхом запресовування, пайки, зварювання, а також за допомогою болтів, шпонок, різьблення, заклепок та інших способів кріплення залежно від механізму. У більшості виробництв значну частину складальних робіт здійснюють автоматизованим способом. Слюсарі високого розряду виконують статичне і динамічне регулювання складних деталей, вузлів, роблять розрахунок зубчастих зчеплень, виявляють і усувають дефекти збирання, беруть участь у виготовленні паспорта на вироби, що складаються і випробовуються.

Щоби здобути професію слюсаря із механоскладальних робіт, потрібно  чотири місяці навчатися у Полтавському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Там ви опануєте основи фізики, математики, технічного креслення; отримаєте необхідну підготовку у сфері технології металів, знання принципів роботи машин, механізмів та верстатів. Оволодієте навичками обробки металів та контролю вимірювальних приладів.

Якщо вам 16 і більше, то телефонуйте (0332) 72-53-01! Фахівці відділу організації профнавчання Волинського обласного центру зайнятості нададуть вам необхідну інформацію. Що ж до працевлаштування, то нині п’ятеро підприємців пропонують роботу із заробітною платою 8-10 тисяч гривень. До слова, минулого року за сприяння служби зайнятості працевлаштували 40 фахівців цієї  професії. Телефонуйте і навчайтеся з нами!

Волинський ОЦЗ