Семінар «Ризики нелегальної трудової міграції» для безробітних відбувся за участі фахівців головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області.

Учасникам семінару презентували вебпортал електронних послуг пенсійного фонду України. Ознайомили, як можна отримати інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми сплачених внесків та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу). Безробітних ознайомили з нормативно-правовими документами, які можуть бути корисними при призначенні пенсії та які впливають на її розмір.

Присутні отримали відповіді на питання щодо призначення пенсії різних видів, порядок подання і оформлення документів, умови зарахування періодів роботи до страхового стажу.

Фахівець центру зайнятості наголосила на ризиках при неофіційному працевлаштуванні, втраті людиною соціального захисту, захисту від незаконного звільнення, виконання робіт із дотриманням трудового законодавства.

Луцький МЦЗ