На сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження взаємовигідних партнерських відносин між службою зайнятості та роботодавцями. Одним з ефективних методів щодо стимулювання працедавців до створення робочих місць є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування за особу, яка була працевлаштована за сприяння служби зайнятості.

  Днями у Рожищенській районній філії Волинського ОЦЗ відбувся семінар на тему: «Порядок надання компенсації роботодавцям ЄСВ при створенні нових робочих місць». В заході взяли участь 15 роботодавців району – юридичні та фізичні особи.

  «Компенсацію страхового внеску роботодавець може отримати у разі працевлаштування на нове робоче місце безробітних з певних категорій громадян. Це може бути, до прикладу, молодь, яка закінчила навчання і вперше йде на роботу, один з батьків, що утримує дитину до 6 років, учасник бойових дій тощо. Так, з початку року за сприяння служби зайнятості в Рожищенському районі працевлаштовано 9 безробітних з компенсацією ЄСВ», – зазначила провідний фахівець Рожищенської районної філії Волинського обласного центру зайнятості Наталія Артемюк.

  Особливо актуальною така співпраця з центрами зайнятості є для суб’єктів малого підприємництва, які щойно  започатковують або розширюють власну діяльність. «Основа нашої співпраці з роботодавцем – це взаємна вигода. Компенсація єдиного внеску – один із реальних інструментів, що сприяють розвитку малого бізнесу і створенню нових робочих місць», – зазначила Наталія Артемюк.

 Під час семінару присутні дискутували і дійшли висновку, що запропонована компенсація єдиного внеску дійсно є підтримкою для роботодавців в сучасних складних економічних умовах, та сприяє легалізації трудових відносин з найманими працівниками.

 

Рожищенська районна філія Волинського ОЦЗ