Для багатьох із нас соціальні мережі уже давно стали невід’ємною частиною повсякденного життя та одним із основних засобів спілкування з друзями та знайомими. Однак сьогодні це ще й дуже ефективний спосіб пошуку роботи, налагодження та підтримання професійних зв’язків і створення позитивного професійного іміджу. Даємо поради про те, як правильно використовувати соціальні мережі при пошуку роботи та чому приділити особливу увагу.

На сьогодні найпоширенішою в світі спеціалізованою соціальною мережею для пошуку і встановлення професійних контактів є мережа LinkedIn. Вона надає можливість зареєстрованим користувачам розміщувати своє резюме, створювати та підтримувати ділові контакти, здійснювати пошук вакансій, компаній, людей, груп за інтересами, приєднуватись до професійних груп та обговорень, створювати групи за інтересами, рекомендувати колег і бути рекомендованим. LinkedIn – корисний ресурс для пошуку вакансій за кордоном, адже на сьогодні мережа має понад 364 мільйони користувачів майже з усіх країн світу (press.linkedin.com ).

Якщо ти вирішиш розмістити (або вже маєш) власний профіль на LinkedIn, корисно мати на увазі таке:

  • Приєднуйся до професійних груп. Бери активну участь в обговореннях і відповідай на запитання на форумах. Будь відкритим для запрошень від нових контактів і готовим презентувати себе, коли необхідно.
  • Налагодь стрічку новин відповідно до твоїх інтересів: не забувай ставити «лайки» для організацій, у яких ти хотів би працювати в майбутньому, а також «стежити» за ними.
  • Ділись своїми знаннями і досвідом. Наприклад, розміщуй лінки до статей і відео, які можуть бути цікавими твоїй групі контактів. Це допоможе тобі зарекомендувати себе як активного професіонала, що постійно вчиться та ретельно стежить за новинами в своїй галузі.
  • Важливо правильно обрати фото для профілю: пам’ятай, що воно є частиною твого професійного іміджу.
  • Укажи свій досвід. LinkedIn має такі розділи, як “Публікації”, “Курси”, “Волонтерська діяльність”, “Сертифікати”, “Відзнаки та нагороди”, “Проекти”, “Володіння мовами”, які ти можеш використовувати, щоб вигідно презентувати свій досвід, знання та навички.
  • Розширюй коло професійних контактів: додавай людей, із якими ти пов’язаний спільними професійними і діловими інтересами, колег, однокурсників і просто корисних особистостей.
  • Вивчай ринок праці: використовуй розширений пошук, щоб дізнатись, де працюють люди твого рівня в галузі, яка тебе цікавить.
  • Шукай роботу в розділі “Вакансії”: за допомогою опції “Розширений пошук”, ключових слів та різноманітних фільтрів ти можеш шукати вакансії за багатьма критеріями – галуззю, країною, містом, бажаною посадою тощо.

 

За матеріалами сайту http://mycareer.org.ua/work-trainee

 

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ