Фахівці Турійського районного центру зайнятості в рамках профорієнтаційного квесту «Твій вибір» провели профорієнтаційний урок «Твоє професійне рішення» для учнів випускних класів ЗОШ І-ІІ ступенів села Дольськ, який пройшов під гаслом «Моє майбутнє в Україні». Метою заходу є виявлення і формування правильної мотивації випускників до вибору професії, сприяння розвитку їх пізнавальної активності, самостійності, стимулювання до самопізнання, надання молоді всебічної та актуальної інформації про професії, що користуються попитом на ринку праці.

  Основний акцент профорієнтатор зробив на виборі учнями робітничих професій. Хлопців та дівчат поінформували про важливу роль цих професій, оскільки на сучасному ринку праці вони мають попит. Популяризація робітничих професій – один із засобів подолання проблем масового безробіття та відсутності кваліфікованих робітників на ринку праці.

  З дітьми в ігровій формі провели невеликий екскурс у різноманітний світ професій. Під час профорієнтаційної бесіди фахівці розповіли про нові професії, вимоги та особливості сучасного ринку праці, допомогли визначити найбільш значимі для кожного мотиви вибору професії. Школярі могли визначити свої професійні нахили за допомогою експрес-тестування, за результатами якого кожен отримав практичні рекомендації щодо вибору фаху. Обрана професія повинна давати широкі можливості для професійного розвитку людини. Учням роздали інформаційно-роз’яснювальні матеріали, які допоможуть випускникам зорієнтуватись у світі професій та вибрати саме свою, що надає можливість для розуміння вибору професії, як передумови розвитку особистості, вияву повною мірою своїх здібностей, що дає змогу посісти своє місце в суспільстві, якнайефективніше застосувати свої знання, уміння та навички.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музика О.М.,  провідний фахівець відділу надання соціальних послуг Турійського РЦЗ