Із початком нового 2018-2019 навчального року Луцька районна філія Волинського обласного центру зайнятості відновила проведення «Профорієнтаційних уроків» в навчальних закладах району.

  Нещодавно дев’ятикласників Торчинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів фахівець Мар’яна Шелест ознайомила зі світом професій, їх особливостями, станом ринку праці. Вона наголосила, що при виборі професії кожен учень має враховувати тенденції розвитку та зміни в суспільстві, бути зорієнтованим на отримання актуальної, цікавої, добре оплачуваної професії. Допомогою у визначенні з майбутньою професією є профорієнтаційне тестування, яке можна пройти на сайті Волинського обласного центру зайнятості. Онлайн-сервіс дає можливість створити власний профіль із особистим паролем, тобто результати тестування є конфіденційними. Запропоновані тести допоможуть визначити: швидкість мислення, аналітичні здібності, здатність до логічного мислення, лідерські та управлінські якості, стресостійкість та адаптивність, здатність до командної роботи, емоційний інтелект, яка сфера підходить, комунікаційні та організаторські здібності, здатність до підприємницької діяльності, орієнтацію на результат чи процес. Такий широкий набір профорієнтаційного інструментарію дозволить пізнати себе якнайкраще та рухатись далі в професійному розвитку. Учні із зацікавленням переглянули профорієнтаційні відеоролики та презентацію про вибір професії.

 Професійна орієнтація – одним із пріоритетних завдань служби зайнятості, адже вчасна профорієнтація є запорукою зваженого та обдуманого вибору професії, який забезпечить подальше працевлаштування та розвиток кар’єри.

Луцька районна філія Волинського ОЦЗ