В Україні з кожним роком дедалі більшої популярності набувають робітничі професії – кухарі, кондитери, кравці, перукарі, електрозварники,токарі та інші. Робітник з інструментом користується неабиякою популярністю, і відповідно заробітна плата такого робітника вища від середньої.
Робітничу професію можна здобути в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, яких в Україні є 11. Переваги цих навчальних закладів: стислі терміни навчання, максимальне врахування вимог роботодавців, висока ймовірність працевлаштування, впровадження новітніх технологій навчання, можливість навчатися за індивідуальною формою, комфортна атмосфера навчання для людей різного віку.
Для навчання безробітних використовується найсучасніше обладнання та техніка, матеріально-технічна база центрів постійно вдосконалюється та поповнюється, що дає змогу вивчати та впроваджувати новітні технології виробництва.
Центри забезпечують проживання слухачів під час професійного навчання у комфортних гуртожитках. Витрати, пов’язані з організацією професійного навчання безробітних, проживання та проїзду до міста, де знаходиться навчальний заклад, фінансується службою зайнятості.
Волинська обласна служба зайнятості впродовж січня – червня 2019 року активно співпрацювала з Рівненським, Львівським та Одеським центрами професійно-технічної освіти.
За цей період 335 зареєстрованих безробітних проходили професійне навчання, з них: Рівненський ЦПТО – 287 безробітних; Львівський ЦПТО – 47 безробітних,Одеський ЦПТО – 1 безробітний. Безробітні здобували професії, які найбільш затребувані роботодавцями: кравець, оператор верстатів з програмним керуванням, електрозварник ручного зварювання, токар, кухар, кондитер, педикюрник, косметик перукар, манікюрник, рибовод (кваліфікований робітник).
У 2019 році на замовлення роботодавців служба зайнятості Волині організувала підвищення кваліфікації безробітних на курсах цільового призначення для будівельної галузі, сфери обслуговування та сільського господарства за напрямками: «Організація та технологія ведення торговельних процесів», «Організація харчування в санаторно-оздоровчих комплексах», «Засоби підвищення врожайності основних сільськогосподарських культур», «Дотримання вимог охорони праці та правил техніки безпеки при виробництві цегли», «Технології озеленення територій», «Технологія вирощування лісових культур та безпека проведення лісокультурних робіт».
Як результат – з 316 осіб, які закінчили професійне навчання, працевлаштовано 313 осіб.
Завдяки професійному навчанню, як активній формі сприяння зайнятості, безробітні громадяни мають змогу підвищувати свою конкурентоспроможність на ринку праці, а служба зайнятості – оперативно реагувати на потреби роботодавців у кваліфікованих кадрах.
Волинський ОЦЗ