Один із найважливіших кроків у житті – це вдалий вибір професії. Саме про професійне самовизначення спілкувалися фахівці Луцького міського центру зайнятості з одинадцятикласниками КЗ "Луцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Луцької міської ради Волинської області", які завітали до центру зайнятості.

Фахівець відділу активної підтримки безробітних Наталія Мазур ознайомила старшокласників із профорієнтаційними послугами, які пропонує учнівській молоді державна служба зайнятості. Під час зустрічі зауважила, що для прийняття правильного рішення при виборі професії необхідно врахувати низку факторів – власні побажання, психологічні особливості та потреби ринку праці. Ознайомила присутніх із формулою вибору професії, яка поєднує наступні компоненти: «Хочу» – «Можу» – «Треба». Також зазначила, що для правильного професійного вибору варто оцінити власні бажання і співставити їх із реальними можливостями та потребами на сучасному ринку праці. Для визначення своїх професійних схильностей школярам запропонували пройти профдіагностичне тестування.

Знайомилися старшокласники і з помилками при виборі професії, яких найчастіше припускаються випускники шкіл. 

На завершення зустрічі представник центру зайнятості зауважила, що вибір професії – це складний і відповідальний крок у житті кожного, тому його потрібно робити свідомо й обдумано.

Луцький міський центр зайнятості