Фахівці Волинської обласної служби зайнятості стали учасниками одноденного тренінгу на тему: «Міждисциплінарний підхід у роботі з особами, що пережили катування: поінформованість, знання та навички».
Тренінг провів доцент факультету психології Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки Віктор Коширець в рамкам співпраці з Міжнародною організацією «Право на здоров’я» (HealthRight International).
Завданням тренінгу є розширення поінформованості з вищезгаданої проблематики та створення партнерської мережі з установ та організацій, які надають послуги особам, що зазнали катування.
Участь у тренінгу взяли учасники АТО, члени громадських організацій, студенти факультету психології та представники установ, що надають психологічні, соціальні, юридичні послуги особам, які ймовірно можуть пережити знущання, перебуваючи в місцях активних конфліктів.
Під час тренінгу учасники розглянули термін «катування», «полон», «законодавча база та соціально-психологічні аспекти надання допомоги», жваво обговорили напрацювання щодо роботи у групах демобілізованих учасників АТО. Учасники тренінгу обмінялись досвідом щодо організації роботи з постраждалими особами, які ймовірно можуть пережити знущання, перебуваючи в місцях активних конфліктів під час розгляду кейсів. Пропрацювали в малих групах ситуаційні вправи щодо надання допомоги та комплексного їх супроводу.
Фахівці служби зайнятості поділились досвідом організації роботи з демобілізованими учасниками АТО, зокрема, персональним супроводом, підтримкою підприємницьких ініціатив, підвищенням кваліфікації військовослужбовців, презентували інноваційні сервіси служби зайнятості.
На жаль, тема катування за останні роки в Україні стала більш реальною, ніж раніше, тому важливо проводити навчання для спеціалістів в регіонах, ознайомлювати з соціально-психологічними підходами до роботи з тими, хто, перебуваючи в місцях активних конфліктів, зазнав чи міг зазнати катувань.
Відділ організації профорганізації Волинського ОЦЗ