Бджільництво належить до найдавніших ремесел українців. Сучасне бджільництво – важлива галузь сільського господарства. Пасічник Геннадій Котюга з Підкормілля називає бджільництво не лише захопленням, а й заробітком.

Так, 15 травня в рамках проекту «Територія майстерності» на базі Любешівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар про бджільництво.

Спікер – пасічник Геннадій Котюга – має великий досвід в бджільництві. Він розповів, що це – сімейна справа. Адже мама пана Геннадія почала займатись пасікою, коли йому було ще 7 років. Тепер бджоляр має своїх понад 30 сімей. Тепер цим займається вся його сім’я. Пасічник поділився досвідом із безробітними, розповів, що для початку необхідно мати невелику ділянку землі, де буде розташована пасіка. Бджільництво добре тим, що воно не вимагає постійної присутності біля вуликів. Бджоли прекрасно виробляють мед і без допомоги людини. Людина бере участь лише в процесі виїмки сот і видобутку з них меду. Отже, мабуть, єдиний мінус такого бізнесу – безпосереднє спілкування з бджолами, яке нічим не загрожує, якщо правильно підійти до цієї справи. Дохід можна отримувати не тільки від проданого меду, але й від продажу прополісу, воску, пилку, а також бджолиної отрути. Крім того, родина Геннадія Котюги виробляє воскові декоративні свічки, які також продає. Під час семінару пан Геннадій презентував фото та відео зі своєї пасіки.

Після закінчення зустрічі гість підсумував, що витратився лише раз, а дохід отримує з цього постійний і стабільний.

Любешівська районна філія Волинського ОЦЗ