Одна з перспективних послуг служби зайнятості як для безробітних, так і для роботодавців – професійне навчання зареєстрованих безробітних, завдяки якому вони підвищують свою конкурентоспроможність на ринку праці, а служба зайнятості – оперативно реагувати на потреби роботодавців у кваліфікованих кадрах.

  Навчання організовується на замовлення роботодавця та здійснюється у професійно-технічних і вищих навчальних закладах, в центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах та організаціях або безпосередньо у роботодавців – замовників кадрів.

  У І півріччі 2018 року за направленням обласної служби зайнятості  проходили професійне навчання 1 530 безробітних. Ефективність проведення професійного навчання в зазначених центрах підтверджується високим рівнем працевлаштування їх випускників. Рівень працевлаштування після закінчення професійного навчання становить 98%.

  Професійне навчання безробітні громадяни проходили за професіями, заявленими роботодавцями або які користуються попитом на ринку праці. 160 безробітних здобували нові професії: верстатник деревообробних верстатів, діловод, електрогазозварник, кондитер, косметик, кравець, манікюрник, машиніст (кочегар) котельної, оператор котельні, перукар-модельєр, продавець непродовольчих товарів, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, стропальник, тракторист-машиніст с/г виробництва.

  Для навчання безробітних на замовлення роботодавців активно використовують центри професійно-технічного навчання Державної служби зайнятості (ДСЗ). У 2018 році в навчальних центрах навчалось 334 безробітних: у Рівненському ЦПТО ДСЗ – 303, у Львівському ЦПТО ДСЗ – 31.

  Однією із перспективних і привабливих форм підвищення кваліфікації як для безробітних, так і для роботодавців, є стажування на робочому місці. Протягом січня-червня 2018 року проходили стажування у роботодавців з подальшим працевлаштуванням 970 безробітних.

  У 2018 році на замовлення роботодавців служба зайнятості Волині організувала підвищення кваліфікації безробітних на курсах цільового призначення для 414 чоловік за напрямками:

  • безпека праці під час виконання бетонних робіт;
  • комп‘ютеризований бухгалтерський облік;
  • особливості догляду за великою рогатою худобою на тваринницьких фермах;
  • основи технології виробництва цегли;
  • сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур;
  • сучасні технології підготовки насіння та захисту посівів на підприємствах АПК;
  • сучасні технології вирощування та збирання плодово-ягідних та овочевих культур;
  • технології озеленення територій.

  Залучення безробітних до підприємництва додає значні можливості розширення обсягу ефективної зайнятості.

  Служба зайнятості сприяла розгортанню підприємницької діяльності 157 безробітним, шляхом виплати одноразово допомоги по безробіттю для відкриття власної справи На курсах цільового призначення «підприємець-початківець» для організації підприємницької діяльності у 2017 році навчалось 110 осіб.

  Поширені види підприємницької діяльності, за якими безробітні відкрили власну справу:

  • роздрібна торгівля (різними групами товарів);
  • виконання ремонтно-будівельних робіт;
  • транспортні перевезення;
  • надання перукарських послуг;
  • діяльність у сфері сільського господарства, мисливства та лісового господарства.

  Запровадження процедури підтвердження кваліфікації працівників надає змогу вирішити проблему визначення кваліфікації працівників, які мають належний практичний професійний досвід та надає право громадянам отримати документ державного зразка про присвоєння робітничої кваліфікації за професією «Кухар.»

 У січні-червні 2018 року підтвердили результати неформального професійного навчання за професією «Кухар» 5 волинян: двоє осіб з Ківерцівського районну та по одній з Іваничівського, Луцького, Любомльського районів. Підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників здійснювалось в Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

  Завдяки професійному навчанню, як активній формі сприяння зайнятості, безробітні громадяни мають змогу підвищувати свою конкурентоспроможність на ринку праці, а служба зайнятості – оперативно реагувати на потреби роботодавців у кваліфікованих кадрах.

 

 

 

Відділ профнавчання Волинського ОЦЗ