У житті кожної людини професійна діяльність займає важливе місце. На завершальному етапі навчання в школі питання вибору професії набуває особливої гостроти. Важливо обрати вид майбутньої трудової діяльності виважено, обґрунтовано, маючи якнайбільше інформації про світ професій, себе та ринок праці. Допомогти людині правильно обрати конкретну професію, а тим більше першу – покликана система профорієнтаційної роботи державної служби зайнятості.

  Нещодавно до загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с. Будки завітала фахівець Маневицького районного центру зайнятості Ганна Ліщук, де провела урок «Пізнай себе – знайди себе» в рамках профорієнтаційного квесту «Твій вибір!» для учнів 11 класу з використанням профорієнтаційного терміналу.

  Термінал – це молодіжний профорієнтаційний Інтернет-портал, доступний та простий у користуванні. Завдяки сенсорному екрану школярі можуть самостійно ознайомитися з переліком професій, їх змістом, вимогами до працівників, переліком навчальних закладів, у яких можна здобути обраний фах, станом та перспективами розвитку регіонального ринку праці. Учні також можуть довідатися адреси Інтернет-ресурсів, у яких міститься інформація про можливості працевлаштування.

 За допомогою профорієнтаційних терміналів учні шкіл мають можливість не лише замислитися над питаннями щодо обрання власного професійного майбутнього, а й знайти на них відповіді. Граючись, школярі ознайомились з таким серйозним поняттям як ринок праці та шукали своє місце в ньому.

  Значна частина уроку була присвячена вивченню питань анкети «Чи знаєте ви, що?..», основною метою якої є вивчення особливостей тієї професії, яка найбільше подобається. Також провели профорієнтаційне тестування, завдяки якому учні могли визначити свої професійні схильності та врахувати їх при виборі професії.

  Те, що учні думають про майбутнє, підтвердили їх чисельні запитання відносно актуальних професій на сьогоднішньому ринку праці, нових професій. Урок пройшов в жвавій дискусії та по закінченню фахівець центру зайнятості запросила школярів відвідати центр зайнятості разом з батьками для індивідуальних консультацій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Маневицький РЦЗ