Що таке «торгівля людьми», які її ознаки, причини та наслідки дізнавалися безробітні в Луцькому міському центрі зайнятості під час семінару «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

  Захід відбувся 15 січня в рамках реалізації проекту «Поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми в Україні. Волинський компонент» за участі представника ГО «Волинські перспективи» Віктора Вальчука.

  Під час семінару відвідувачів ознайомили з правилами безпечної міграції та порадили, як безпечно працевлаштуватися. Для легального працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудову угоду із закордонною фірмою-роботодавцем. Трудова угода повинна бути складена зрозумілою для Вас мовою або перекладена на мову, яка вам рідна. Таку угоду оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у працівника. У жодному разі не можна підписувати договір, не проконсультувавшись із юристом. Не рекомендовано підписувати договір, в якому є слова: «виконання роботи на вимогу роботодавця», «виконання інших робіт при потребі» та інші. Не можна здійснювати жодних попередніх оплат за посередництво в працевлаштуванні.  

  «Нелегальне працевлаштування, – каже Віктор Вальчук, – може здатися на перший погляд простішим, аніж офіційне, проте багато людей стають жертвами шахраїв, торгівців людьми, потрапляють у трудову експлуатацію. Працюючи нелегально, ви не зможете належним чином захистити свої права: на гідні умови праці, відпочинок та вихідні, виплати у разі звільнення чи втрати працездатності. Крім того, ви не застраховані від того, що роботодавець вчасно і в повному обсязі виплатить заробітну плату».

Луцький МЦЗ