За оцінками світових експертів, оприлюднених Forbes, BBC, найбільш затребуваними будуть фахівці, які можуть проєктувати, впроваджувати нову техніку й технології з урахуванням викликів майбутнього, а також професії, пов’язані із забезпеченням життя та здоров’я людини. Екоаналітик – одна з таких.
Його головне завдання – консультувати. Наприклад, екоаналітик в будівництві перед початком зведення має проаналізувати територію споруди, ґрунт, віддаленість від водойм, природоохоронних заповідників і парків, а також добрати архітектурно-будівельні та оздоблювальні матеріали (цеглу, фарби тощо), що приносять найменшу шкоду для зовнішнього світу. Професія зобов’язує мати екологічну та інженерну освіту.
На підприємствах і заводах цей фахівець вивчає технології, які використовують у цехах, якість продукції, а разом з тим і стан згубного впливу. Він пропонує план оптимізації та модернізації робочих процесів. Екоаналітик може працювати у будь-якій сфері.
Для України та країн СНД це зовсім нова спеціальність, тому варто звернутися до зарубіжного досвіду. Наприклад, у США є компанія EcoAnalysts, яка працює з 1992 року. Основна її робота – це консультування бізнесу для безпечного поєднання діяльності людини і життя планети.
Зарплатня українського екоаналітика зі знижкою на унікальність і новизну може складати приблизно 15-20 тисяч грн, тобто це буде щось середнє від заробітку біолога, еколога та аналітика.
Волинський ОЦЗ