Згадайте хоча б соцмережу Nimses, де за проведені в ній хвилини можна отримати віртуальну валюту. За неї можна, наприклад, отримати безплатну каву в Києві. Але це крапля в морі. Зараз вже існують онлайн-сервіси, де можна поміняти Bitcoin на Webmoney або перевести звичайний банківський рахунок у рідну валюту. Керівництво держав занепокоєне такими фінансовими операціями, адже «нетрадиційні» грошові потоки складніше контролювати. Проте цей процес зайшов далеко, бо вже є перші банкомати для віртуальних валют.
Для успішної роботи мультивалютний перекладач повинен добре знати сучасні інформаційні технології, роботу на комп'ютері та володіти фінансовою грамотністю.
До обов'язків мультивалютного перекладача належать:
- укладення угод з обміну тієї чи іншої валюти в інтересах замовника;
- дотримання нормативних і законодавчих актів, що регулюють фінансову діяльність в цифровому середовищі;
- дотримання договірних зобов'язань і вимог національних і міжнародних законів;
- використання спеціального програмного забезпечення;
- дотримання конфіденційності, охорону персональних даних клієнта та прозорості здійснення операцій.
Зараз мультивалютні перекладачі займають не дуже велику нішу в обмінних і фінансових операціях. Вони спеціалізуються на обміні валют за дорученням клієнтів на спеціалізованих сайтах і платформах. Міжнародні електронні розрахунки і операції з використання традиційних та альтернативних валют, швидше за все, стануть основним видом здійснення комерційних угод. Затребуваність таких фахівців буде лише зростати.