Це спеціаліст з розробки і проєктування нових технологічних рішень, пов'язаних з мікрогенерацією енергії під вимоги користувача за рахунок відновлюваних і природних джерел: води, сонця, вітру, руху.

Дедалі частіше інженери починають замислюватися, що енергію, необхідну для використання комп'ютерів, смарфтонів та іншої мікроелектроніки людина може забезпечувати самостійно. Це не лише зручно, а й значно знизить зростання навантаження на електростанції і оптимізує споживання енергії.

Професія стала розвиватися активніше з появою технології «розумного будинку». Системи будівлі можуть використовувати енергію власного мікрогенератора, і тоді немає необхідності підключатися до загальної мережі. В цьому випадку розробник одночасно виступає і як проектний менеджер, і як інженер. Спочатку він оцінює, чи буде установка мікрогенератора ефективна, а далі продумує деталі, враховуючи особливості будинку і реалізовує ідею.

Мікрогенерація активно розвивається в усьому світі, у тому числі й в Україні. Попит на фахівців буде надзвичайно високий, адже сфер застосування таких технологій дуже багато.

Волинський ОЦЗ