Цей спеціаліст відповідає за планування всередині міста. Його робота спрямована на те, щоб зробити мегаполіс комфортним для життя, руху та відпочинку. Він має бути експертом у сфері архітектури чи ландшафтного дизайну. Окрім цього, урбаніст, працює за різними напрямками: створює дороги й пішохідні зони, зупинки й паркінг; планує висадку зелених зон; розташовує об’єкти інфраструктури в житлових кварталах – магазини, навчальні заклади тощо; займається реставруванням пам’яток архітектури.
Професія урбаніста нова для будь-якої країни. Ним може стати спеціаліст, який має знання та досвід із архітектури, будівництва й транспорту. При створенні проєктів урбаніст має брати до уваги вимоги й потреби різних соціальних груп. Він виконує свою роботу виключно в інтересах людей, а не в рамках кошторису. Зазвичай цей спеціаліст працює у проєктних інститутах.
Де ж здобути такий фах? Підготовку кадрів за цим напрямом здійснюють навчальні заклади будівельного та архітектурного напрямку, зокрема, у Київському національному університеті будівництва і архітектури функціонує факультет урбаністики та просторового планування. Майбутнім абітурієнтам корисно знати, що для оволодіння професіями у сфері управління містом важливі знання з таких навчальних дисциплін як геометрія, креслення, географія, фізика, хімія, математика, економіка.