Фахівці Іваничівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості днями провели  профорієнтаційний захід у школі села Грибовиця. Такого роду заходи – орієнтація учнів на впевненість у завтрашньому дні та професіоналізмі, аби докладені зусилля, під професійного вибору, дали позитивні результати в майбутньому. Адже, ким би ти не був, яку б професію не обрав, завжди будь професіоналом і ти неодмінно знайдеш своє місце на ринку праці. Варто зазначити, що спілкувалися з учнями в рамках профорієнтаційного квесту «Чи знаєте ви, що?».

Коли учні закінчують школу, перед ними відкриваються двері у нове, незнайоме, доросле життя. Всюди безліч можливостей, все тільки починається і найцікавіше попереду. Вибір навчального закладу і конкретної спеціальності безпосередньо залежить від того, ким хоче стати школяр у майбутньому, з якою професією прагне пов’язати своє життя. Фахівець служби зайнятості наголосила, що це дуже відповідальний та серйозний крок. Тому, дуже важливо зробити правильний вибір ще до закінчення школи. Необхідно пам’ятати, що батьки відіграють в даній ситуації головну роль. Вони можуть допомогти порадою, дати рекомендації, але вирішальний крок робить безпосередньо сам учень. Саме тому, перш ніж вступати у навчальний заклад, потрібно завчасно знати специфіку майбутньої професії.

Водночас, школярам запропонували пройти тестування та впевнитися щодо правильності професійного вибору. Результати приємно здивували учнівську молодь. Кожен відразу замислився: «А чи правильно я обираю своє майбутнє?». Тож останні роки навчання у школі допоможуть учням зосередити увагу на тих предметах, які знадобляться їм для вступу у навчальний заклад. Профорієнтатор своєю чергою повідомила, що тести на профорієнтацію доступні усім бажаючим в Центрі зайнятості та мережі Інтернет. Відповіді на запропоновані питання дозволяють обрати саме ту професію (або навіть кілька професій), які максимально підходять кожній особистості, враховуючи її нахили, здібності, навички, особисті якості і переваги.

А. Мадяр, провідний фахівець з профорієнтації відділу надання соціальних послуг Іваничівської районної філії ВОЦЗ