Нещодавно у Рожищенській районній філії Волинського обласного центру зайнятості для роботодавців району відбулась презентація центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості щодо підготовки кваліфікованих кадрів. У ній взяли участь представники економічно активних підприємств та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю. Професійно-технічне навчання дорослого населення на сьогодні набуло особливого значення, оскільки професія багатьох стала неактуальною на ринку праці або потребує модернізації професійних навичок та умінь.

  Фахівці відділу взаємодії з роботодавцями поінформували про професійно-кваліфікаційний склад незайнятих громадян, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та види послуг, які надає роботодавцям Державна служба зайнятості. Особлива увага на цій зустрічі приділили можливості професійної підготовки кадрів, яких потребує роботодавець на сьогодні. Центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості (ЦПТО) створені для навчання дорослого населення, де можна отримати актуальну на ринку праці робітничу професію, необхідні знання і вміння та задовольнити потреби й вимоги роботодавців.

  Центри професійно-технічної освіти пропонують широкий спектр напрямів перепідготовки дорослого населення для всіх галузей економіки: будівництво, сфера послуг, транспорт. В ЦПТО в одному приміщенні розташовані навчальні кабінети, лабораторії, що облаштовані сучасним обладнанням та устаткуванням. Виробниче навчання здійснюється у зручних майстернях. Крім того, у закладах є навчальні бібліотеки, читальна зала, облаштовані комп’ютерами, мережею Інтернет.

  Присутні переглянули презентації центрів професійно-технічної освіти (особливий інтерес в роботодавців викликав Рівненський ЦТПО), ознайомились із структурою, переліком ліцензованих професій та напрямів професійного навчання. ЦПТО – це модель майбутнього, де максимально враховують вимоги роботодавців, комфортні умови навчання та проживання для людей різного віку, яку потрібно використовувати для реформування системи професійно-технічного навчання та зайнятості населення. 

Л. Демчук, заступник начальника відділу  взаємодії  з  роботодавцями Рожищенської районної філії Волинського ОЦЗ