У Волинській області створена 51 об'єднана територіальна громада, до складу яких належить 211 сільських рад.

Волинська обласна служба зайнятості особливу увагу приділяє співпраці з об’єднаними територіальними громадами. Для наближення соціальних послуг до клієнтів, створення системи оперативного та безперешкодного реагування на потреби жителів об’єднаних територіальних громад, сприяння розвитку підприємництва та створення нових робочих місць обласна служба зайнятості започаткувала проект «Успішна громада», реалізація якого здійснюється за напрямками:

  • дослідження;
  • професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації під оперативну та перспективну потребу в кадрах;
  • вивчення фінансових можливостей об’єднаних територіальних громад та сприяння в розробці програм підтримки підприємництва, підвищенню рівня самодостатності громади;
  • експертне стратегічне обговорення.

  Головне завдання Волинської обласної служби зайнятості – сприяння розвитку територіальних громад шляхом забезпечення зайнятості їх мешканців. В рамках проекту «Успішна громада» в кожній об’єднаній територіальній громаді області проводять дослідження оперативної та перспективної потреби в кадрах, потреби у професійній підготовці, перепідготовці та підвищенні кваліфікації.

Для забезпечення підприємств, які розташовані на території громад кваліфікованим персоналом, а безробітних – трудовою діяльністю, 555 безробітних, які проживають на території об'єднаних територіальних громад, проходили професійне навчання. З них – 84 безробітних здобували робітничі професії: рибовод, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, кравець, перукар (перукар-модельєр), кухар, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, машиніст (кочегар) котельної, продавець непродовольчих товарів. Для сприяння розвитку малого підприємництва в громадах працевлаштовано 21 безробітного шляхом виплати одноразово допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності після закінчення курсів цільового призначення за напрямком «Підприємець-початківець».

На замовлення 8 об'єднаних територіальних громад організоване професійне навчання 9 безробітних за професією «машиніст (кочегар) котельні».

За результатами опитування ОТГ станом на 1 липня 2019 року є потреба у професійному навчанні за професіями: слюсар-сантехнік, слюсар-ремонтник, машиніст екскаватора, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, кухар, діловод, машиніст (кочегар) котельні та оператор котельні. Для організації навчання за цими професіями здійснюється підбір безробітних.

Волинський ОЦЗ