Напередодні Дня захисту дітей, Служба у справах дітей Рожищенської районної адміністрації, спільно із Рожищенською районною філією Волинського обласного центру зайнятості, провели зустріч на тему «Знай свої права» з дітьми району, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування та схильними до вчинення правопорушень.

Учасниками заходу стали  голова райдержадміністрації Інна Гайворонська, заступник голови районної ради Раїса Кучмук, начальник відділу державної реєстрації актів цивільного стану головного територіального управління юстиції Валентина Лясковська,  головний спеціаліст відділу «Рожищенське бюро правової допомоги» Мар’яна Демчук, заступник директора районної філії Волинського обласного центру зайнятості Наталія Стащук та ряд інших фахівців.

Інна Гайворонська привітала молодь із завершенням навчального року та початком літніх канікул, побажала дітям здоров’я, щасливого дитинства та успіхів у реалізації усіх бажань та можливостей у майбутньому дорослому житті.

Заступник голови районної ради Раїса Кучмук закликала дітей замислитися над своїм хистом, зорієнтуватися у світі професій, вибрати серед них ту, яка допомогла б успішно розпочати самостійну трудову діяльність та життєвий шлях. Зазначила, що нині в районі діє 5 програм, спрямованих на захист  та реалізацію прав дітей.

Жанна Дубчук, начальник служби у справах дітей , детально розповіла про права особливо вразливих категорій на оздоровлення та навчання.

Ознайомили школярів із професіями, які зараз актуальні на ринку праці. Наталія Стащук розповіла присутнім за якими напрямками служба зайнятості  здійснює  професійне навчання,  надала рекомендації щодо майбутнього вибору професії, а також презентувала формулу вибору професії «Хочу. Можу. Треба». Окрім того, закликала учнів пройти тестування для визначення професійних здібностей та допомоги у виборі майбутньої професії ще зі шкільної лави. Жінка наголосила, що замислитися про своє професійне майбутнє, обрати затребувану на ринку праці професію потрібно вже зараз, аби згодом, працюючи над собою,  стати справжнім професіоналом справи, яку обрали.

З великим задоволенням діти брали участь в іграх та конкурсах: «Знайди назви професій у віршах», «Знайди пару», «Розшифруй анаграму», відгадували загадки, складали прислів’я, малювали «Дерево мрій».

- Якщо ви й досі вагаєтесь, якій професії надати перевагу, чи не маєте уявлення,  то звертайтеся  до фахівців служби зайнятості, – закликала дітей  Наталія Стащук. – Старшокласникам допоможуть обрати професію, яка відповідає їх здібностям і нахилам та користується попитом у роботодавців; студентам – знайдуть підходящу роботу і допоможуть закласти фундамент успішної кар’єри.

Рожищенська районна філія ВОЦЗ