Як працевлаштуватися за бажаною професією? Де знайти інформацію про вільні робочі місця? Чи варто шукати вакансії за межами служби зайнятості? Як правильно використовувати джерелами їх пошуку? Відповіді на ці та інші запитання пошукачі роботи отримали  під час інформаційного семінару «Використання джерел інформації про вакансії», що відбувся 23 квітня на базі Ратнівської районної філії ВОЦЗ. Учасниками заходу стало дванадцять осіб..

Варто пам’ятати, що інформацію про вільні робочі місця можуть надати центри зайнятості. Особисті контакти можна знайти у друзів, родичів, знайомих, у засобах масової інформації (пресі, радіо, телебаченні), а також в Інтернеті, кадрових агентствах, масових інформаційних заходах (ярмарках вакансій, днях відкритих дверей тощо).

Провідний фахівець з профорієнтації  наголосила, що кожне відвідування центру зайнятості необхідно розпочинати із секторів самостійного пошуку вакансій та профінформаційного.  Окрім того, центр забезпечує  відомостями про вакансії в інших регіонах України. Кожен учасник заходу спробував шукати вільні робочі місця через татч-скрін. На Інтернет-сайтах Державної служби зайнятості: www.dcz.gov.ua www.trud. gov.ua можна знайти не тільки вільні вакансії, але й розмістити інформацію про себе. Саме вміння працювати в мережі Інтернет може  істотно підвищити шанси громадян на працевлаштування.

Позатим, слід постійно звертати увагу на вакансії, розміщені на стендах, дошках оголошень, газетах, журналах, інформаційних бюлетенях. Аби досягти кращих результатів, можна зареєструватися і у кількох кадрових агентствах. Але при цьому варто пам’ятати: вони не дають гарантій щодо термінів пошуку роботи та працевлаштування загалом.

Провідний фахівець з профорієнтації Ратніввської  районній філії ВОЦЗ  Леся Захарчук