На базі центру кар’єри Колківського вищого професійного училища відбувся профконсультаційний семінар щодо створення відеорезюме.

  Мета заходу – обговорення загальних питань пошуку роботи, основні відеорезюме та правильне планування майбутньої професійної кар’єри.

  В умовах сьогодення, постійного зростання темпів розвитку технологій, змінюються і вимоги до шукачів роботи. На сьогодні велику популярність набирають онлайн-співбесіди та відеорезюме. То що ж таке відеорезюме? Це – один з ефективних кроків пошуку роботи, короткий відеоролик, в якому проговорюються основні моменти з професійного життя, де замість стандартних фраз роботодавець матиме можливість побачити потенційного працівника, а працівник отримає можливість переконати його в своєму професіоналізмі. 

  Під час заходу провідний фахівець Маневицького районного центру зайнятості Ганна Ліщук особливу увагу присутніх зосередили на перевагах нової форми самопрезентації: можливості пошуку віддаленої роботи, погляду на себе так би мовити «з боку», одностороння комунікація, вдала самореклама осіб без досвіду роботи тощо. Учасники семінару дізналися про основні правила створення відеорезюме, а саме:

  • мати конкретну мету;
  • бути коротким і змістовним;
  • повинно зацікавити;
  • креативним;
  • головне –  текст відеорезюме не можна зчитувати.

  Перед тим, як відправити відеорезюме потенційному роботодавцю, бажано, щоб його переглянули родичі, близькі, знайомі, при цьому необхідно врахувати їхню думку та поради.

  Пошук роботи за допомогою відеорезюме швидко набирає популярності, адже не дарма кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». У роботодавців все більше виникає бажання й потреба бачити обличчя під час комунікацій, а сучасні технології цьому допомагають. Звичайно, що повністю реальне спілкування мультимедійним не замінити, але воно має існувати й активно використовуватись шукачами роботи.

  Підбиваючи підсумки семінару, хочеться зазначити, що відеорезюме – це можливість виділити себе серед великої кількості випускників та шукачів роботи. Тож треба шукати і використовувати ці можливості, адже майбутнє в пошуку роботи за інноваціями й індивідуальністю.

  Сподіваємось, що отримана під час семінару інформація, стане в нагоді при вирішенні їхньої нагальної проблеми – працевлаштування після закінчення навчального закладу.

 

Г. Ліщук, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Маневицького РЦЗ