Інтерв’ю по скайпу, як сучасний варіант співбесіди при прийомі на роботу співробітників, стало використовуватися зовсім недавно, але його популярність зростає, можна сказати, з кожним місяцем.

Більшість фахівців, що займаються підбором персоналу, переконані, що незабаром інтерв’ю по скайпу щільно увійде в роботу всіх компаній (організацій, установ) і стане стандартною формою співбесіди при прийомі на роботу.

Саме тому вже зараз служба зайнятості звертає Вашу увагу на даний формат інтерв’ю і на рекомендації, як добре підготуватися до нього.

Поради, що працюють

  • скайп-інтерв’ю повинно бути узгоджено   заздалегідь, щоб у Вас був час до нього підготуватися. Якщо Вам пропонують поспілкуватися по вакансії негайно і без підготовки — від цього інтерв’ю краще відмовитися, воно у будь-якому випадку буде не на Вашу користь.
  • після домовленості про час інтерв’ю з роботодавцем займіться організацією технічних засобів Вашого майбутнього інтерв’ю.
  • додайте в свій список контакт роботодавця заздалегідь.
  • незадовго до онлайн-інтерв’ю рекомендуємо ще раз перевірити якість зв’язку, зателефонувавши кому-небудь з друзів по скайпу.
  • ретельно виберіть одяг для співбесіди. Вашу зібраність навіть при скайп-інтерв’ю, по діловому стилю одягу і зачіски, роботодавець оцінить позитивно. Одягаючись на онлайн-співбесіду, не забувайте, що Ви можете опинитися в смішній ситуації, якщо раптом впаде камера або Вам раптом необхідно буде встати за потрібними документами, а Ви — в суворій блузці і жакеті, в поєднанні з шортами або домашніми «трениками».
  • ретельно підготуйте приміщення до скайп-інтерв’ю. Світло не повинно бути занадто сильним з-за Вашої спини, інакше співрозмовник побачить на екрані лише Ваш темний силует. Подбайте, щоб лампа на столі або світло з вікна добре висвітлювали Ваше обличчя.
  • на задньому фоні не повинні миготіти діти або домашні тварини, недбало кинуті на диван речі, стіл з брудним посудом і т. д. Буде краще, якщо Ви розташуєтеся на тлі однієї з стін (бажано — без килима), щоб зайві речі не з’являлися в картинці на моніторі роботодавця.
  • всіх близьких варто попередити про час Вашої онлайн-співбесіди, запропонувавши їм погуляти в цей період на вулиці або посидіти в іншій кімнаті, щільно закривши двері.
  • на час співбесіди вимкніть мобільний телефон, вимкніть радіо і телевізор.
  • все, що може знадобитися для співбесіди, у Вас має бути поруч. Покладіть біля комп’ютера всі свої документи, сертифікати, дипломи, роздруковані резюме і рекомендації. Приготуйте ручку та блокнот для необхідних записів під час інтерв’ю.