«Безпека та гігієна праці, підбір та соціальні гарантії працівників» – під такою назвою 25 вересня у Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців за участю представників управління Держпраці у Волинській області.

В семінарі взяли участь представники підприємств, що працюють у галузях будівництва, охорони здоров’я, громадського харчування, переробної промисловості.

Про проведення атестації робочих місць за умовами праці детально розповіла присутнім начальник відділу з питань експертизи умов праці управління Держпраці у Волинській області Валентина Воробей.

Основна мета атестації – врегулювання відносин між роботодавцем і працівниками щодо прав на здорові й безпечні умови  праці,  пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах. Згідно з яким Порядком здійснюють атестацію робочих місць, про склад комісії та її повноваження, де знайти організацію, що робить дослідження факторів виробничого середовища, – питання, на які відповідала пані Валентина, вміло поєднуючи норми законодавства із випадками з практики.

Головний державний інспектор із відділу питань гігієни праці Павло Капітула опрацював із слухачами інформацію щодо дотримання вимог санітарних норм та правил вчасного здійснення профілактичних заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії факторів виробничого середовища і трудового процесу, збереження здоров’я працівників, наявність обов’язкових медичних оглядів. Також присутні отримали зразки документів щодо визначення категорії працівників, які підлягають попередньому/періодичним медичним оглядам.

Представники управління Держпраці у Волинській області запрошують всіх охочих до співпраці. Володимир-Волинська міськрайонна філія Волинського обласного центру зайнятості і надалі планує залучати партнерів до спільного діалогу. Чекаємо на пропозиції роботодавців за адресою: м. Володимир-Волинський, вул. Коперника, 5.