Фахівець із профорієнтації Іваничівської районної філії Волинського обласного центру зайнятості завітала до учнів 8-го класу школи села Поромів, аби допомогти їм розширити уявлення про світ професій задля правильного та свідомого вибору майбутнього фаху. Захід проводився в рамках профорієнтаційного квесту «Чи знаєте ви, що…».

  Учнівську молодь ознайомили з типами професій, щоб їм легше було орієнтуватися в професійних горизонтах, в залежності від предмета праці: Людина – природа; Людина – техніка; Людина – людина; Людина – знакова система; Людина – художній образ. Кожен з них мав унікальну можливість пройти тестування та зрозуміти, до якого типу можна віднести свої професійні вподобання. Учні із захопленням слухали, спілкувались про потрібність професій, виконували рольові ігри, з’ясовуючи, що їм підходить, активно застосовуючи формулу вибору при професійному самовизначенні.

  Профорієнтатор чітко роз’яснила про правильність вибору, його відповідальність та вагомий внесок у розвиток країни, в якій ми живемо.  Зазначивши при цьому, що професій в світі десятки тисяч, але це не означає, що потрібно перебрати всі, щоб знайти одну єдину. Професійне самовизначення – від слова «межа» – кордон. Значить, треба якось обмежити коло професій, з яких доведеться вибирати. Ці межі окреслені формулою «Хочу – Можу – Треба».

  Як же правильно вибрати професію? По-перше, майбутня робота повинна бути в радість, а не в тягар («хочу»). По-друге, ви повинні володіти набором професійно важливих для цієї роботи якостей: інтелектуальних, фізичних, психологічних («можу»). По-третє, ця професія повинна користуватися попитом на ринку праці («треба»).  

  В процесі проведення заходу школярі ознайомилися з анімаційними відеороликами, які обов’язково допоможуть знайти відповідь на запитання «Ким бути в майбутньому».

  На завершення профорієнтатор наголосила: «Пам’ятайте, ви найкращі і в кожного з вас свій особливий потенціал, який потрібно розвивати, в тому суть вашої індивідуальності, яка обов’язково приведе до правильного професійного рішення».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Алла Мадяр, фахівець з профорієнтації Іваничівської районної філії Волинського ОЦЗ