У Луцькій загальноосвітній школі I-III ступенів №23 для учнів 11-го класу фахівці Луцького міського центру зайнятості 12 листопада провели гру «Твої професійні рішення» в рамках профорієнтаційного квесту «Твій вибір».

  Захід розпочали з розповіді школярам про те, що означає в житті людини кожен напрямок: «освіта», «харчування», «одяг», «робота», «відпочинок» та їх вартість. Завданням учасників було «відвідати» кожну локацію механізму.

  Учасник, маючи на старті 4 грошові одиниці, повинен спочатку купити «освіту», після чого, у нього є кілька варіантів подальшого руху: до локацій «робота», «харчування», «одяг», «відпочинок». Учасник сам вибирає подальші дії в залежності від визначених ним пріоритетів.

  Учні обирали освіту за бажанням: перекладачі, будівельники, економісти, програмісти, дизайнери. Далі, ознайомившись із переліком вакансій, обирали собі місце працевлаштування. Варто зазначити, що більшість з них не економили на благах: якщо одяг – то не у «second hand», а на базарі чи крамничках брендового одягу; якщо харчування – то не базар, а в супермаркеті чи кафе; якщо відпочинок – то не у бабусі в селі, а біля озера чи за кордоном. Було цікаво спостерігати, як діти самостійно ухвалюють рішення, обираючи з запропонованих їм варіантів.

  Підсумовуючи, кожен учасник ділився враженнями, озвучивши професію чи спеціальність, яку обрав, і пояснив, чим керувався при її виборі.

  Гра сподобалась усім, адже моделює сучасний ринок праці. Школярі самостійно ухвалювали рішення щодо вибору освіти та побачили, що від їхнього рішення залежить те, чи будуть вони працевлаштовані, і, як наслідок, чим будуть харчуватись, в що одягатися і як відпочивати.

Луцький МЦЗ