Днями у Ковельському міськрайонному центрі зайнятості провели бліц-навчання для роботодавців на тему: «Безпека та гігієна праці, підбір та соціальні гарантії працівників» за участю управління Держпраці у Волинській області. До семінару долучилися  понад 30 представників малого та середнього бізнесу.

Наталія Ганя, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів, проаналізувала чинне законодавство за умов використання роботодавцями праці найманих працівників. Окремо зупинилась на змінах, понятті «мінімальні гарантії в оплаті праці» та видах відповідальності за виявлені порушення.

Валентина Воробей, в.о. начальника відділу з питань експертизи умов праці, детально охарактеризувала порядок проведення атестації робочих місць та передбачені пільги й компенсації працівникам з важкими і шкідливими умовами праці. Зокрема, роботодавцям наголосили, що вчасно проведена атестація робочих місць в подальшому сприятиме недопущенню конфлікту між роботодавцем і працівником. А за невчасне та неякісне проведення атестації відповідальність понесе керівник.

Про безпеку та гігієну праці на робочих місцях розповів Павло Капітула,  головний державний інспектор відділу з питань гігієни праці. Представник служби зауважив, що пріоритетний напрям діяльності відділу з питань гігієни праці сьогодні – здійснення превентивних заходів щодо запобігання виникнення професійної патології та створення комфортних і безпечних умов праці.

Виконання вимог законодавства щодо створення належних умов праці роботодавцями проблемне на цей час, оскільки вони не до кінця усвідомлюють важливість збереження здоров’я своїх працівників, а тому фінансування заходів із поліпшення умов праці, проведення періодичних медичних оглядів здійснюється за залишковим принципом. Тому присутнім роботодавцям наголосили на обов’язковості проведення медичних оглядів щорічних та перед допуском до роботи.

Особливості підбору працівників, переваги та ефективність від співпраці з службою зайнятості вкотре нагадала роботодавцям начальник відділу взаємодії з роботодавцями Валентина Семенюк. Фахівець детально зупинилась на шляхах укомплектування вакансій, організації робіт тимчасового характеру та стимулюванні роботодавців на створення нових робочих місць.

Завершальним етапом бліц-навчання став конструктивний діалог між учасниками. Позиція у наглядового відомства принципова – порушник повинен нести відповідальність відповідно до чинного законодавства. Тому роботодавцям надали роз’яснення і зауважили, що у разі нехтування правами своїх працівників їм доведеться сплатити значно більші кошти.

Служба зайнятості й надалі працюватиме в допомогу працедавцю задля вирішення всіх актуальних питань зайнятості. Наступним планується бліц-навчання щодо питань підбору та використання праці осіб з інвалідністю.

Ковельський МРЦЗ