Аби більше дізнатися про рідне місто, сьогодні, 10 жовтня, для учнів 3-В класу «Розумники» Луцької гімназії №4 ім. М. Левицького фахівці міського центру зайнятості організували економічну екскурсію політичним, культурним і релігійним центром Волині.

  Подорож золотим кільцем Луцька (маршрут тролейбуса №15) стартувала від рідної гімназії. Класний керівник Оксана Бакунець нагадала діткам правила безпеки (позаяк мандрували вони тролейбусом) та передала у надійні руки директора міського центру зайнятості Олени Шишової та начальника відділу активної підтримки безробітних Юлії Харічкової, яка успішно освоїла новий фах – гід економічно активними підприємствами Луцька. До слова, це спільний проект фахівців центру задля професійної  орієнтації молоді в цікавій формі.

  Як тільки тролейбус рушив, дітки з запалом заглядали у віконця, аби побачити установи, про які розповідала пані Юлія. Школярики дуже швидко відгадували загадки про професії, які були актуальні для підприємства. Так, у лічені секунди третьокласники відгадали і піцейолу, який працює у «Фелічіті», і вчителя,  котрий навчається у Східноєвропейському університеті ім. Лесі Українки. Складніше було назвати працівників банку, проте й тут школярі впорались: хтось назвав банк, де працюють мами-тати, а дехто розповів про банк бабусі. Бурхливо обговорювали хлопчаки з дівчатками, почуту від Юлії Харічкової інформацію про потужності ТМ «Теремно хліб», яке за добу виготовляє 42 тонни хліба. Хтось переводив цифру у кілограми, а хтось – у кількість булочок.

  Не менш цікавою була розповідь фахівця про історію Луцького автозаводу, який «виріс» і перетворився на корпорацію «Богдан», а зараз забезпечує тролейбусами й автобусами не лише наше місто. Добре обізнані юні лучани й з іншими установами та професіями, бо загадки від екскурсовода відгадували миттєво. За свою активність та допитливість дітлахи отримали маленькі подарунки.

  Отож, протягом годинної подорожі школярі дізналися не лише про культурні та релігійні пам‘ятки міста, а й розглянули Луцьк у розрізі професій: від двірника, який робить вулиці чистими; лікаря, котрий бореться за здоров‘я лучан і багато інших не менш важливих професіоналів, без яких місто не зможе жити. Гімназисти побачили заклади, де можна здобути фах, який припав їм до душі. Дізналися, скільки потрібно часу, аби  вивчитися та стати асом у обраній сфері. Тепер вони знають, щоб бути господарем «білого» будинку, потрібно вчитися, вчитися і ще раз вчитися.

Відділ інформаційної роботи Волинського ОЦЗ