На сьогоднішній день багато розмов ведеться про професії, які будуть затребувані в наступному році, але давайте підемо далі і поміркуємо, які фахівці будуть затребувані в майбутньому.

Наведемо список найбільш актуальних професій майбутнього, складений одним з авторитетних статистичних агентств на підставі розвитку світової економіки та тенденції технічного прогресу.

 • Аналітик великих обсягів даних

Щоб працювати з великими обсягами даних, укладеними в масиви, необхідні глибокі навички статистичного та інтелектуального аналізу даних, а також проектування і подальшої розробки не тільки стандартних баз даних, але і систем штучного інтелекту.

 • Дата-технолог

Спеціаліст такої посади повинен розбиратися в методах фізичного зберігання даних і архітектурі нових типів баз даних, що з'являються, відповідно, і додатків для роботи з ними.

 • Інженер хмарних обчислень

На такій роботі доведеться створювати і обслуговувати розподілені високонавантажені системи, призначені для віртуалізації обчислень різного рівня складності.

 • Психолінгвіст

У посадові обов'язки цього фахівця повинні входити побудова фраз і пропозицій шляхом обробки моделей процесів природної мови.

 • Нейропсихолог

Центральна нервова система продовжує бути одним з найбільш таємничих і загадкових центрів людського тіла. Саме в обов'язки нейропсихолога входить вивчення роботи нейронних мереж і когнітивних процесів обробки інформації, а також моделювання нейронних мереж для експериментальних систем.

 • Фахівці інтелектуальних мереж електропостачання

Працівники даного напрямку будуть займатися створенням і повним обслуговуванням системи збору інформації про виробництво і споживання електричної енергії у місті або окремих мережах для підвищення надійності та ефективності їх роботи.

 • Фахівці дистанційної освіти

Вони будуть займатися не навчанням студентів, а координацією роботи викладачів зі студентами, що знаходяться по той бік монітора. Також в обов'язки даної професії входить пошук найбільш ефективної взаємодії між існуючими освітніми установами та освітніми онлайн-порталами.

 • Дизайнер дистанційних курсів

Продовжуючи тему дистанційної освіти, можна виявити ще одну затребувану професію — дизайнер онлайн-курсів, який займається розробкою або адаптацією методик, навчального матеріалу і курсів, що дозволяють підвищувати рівень освіти. І тут мова йде про більш складні методи адаптації, наприклад, віртуальна реальність чи гейміфікація.

 • Медичний робототехнік

А ось це справді благородна і відповідальна робота, яка принесе людству величезну користь, коли робототехніка почне виробництво протезів, імплантатів і навіть екзоскелетів, про які зараз ми можемо тільки мріяти, дивлячись фільми про супергероїв.

 • Консультант з генетики

У майбутньому планується значне зниження вартості проведення генетичного аналізу, відповідно, зросте і необхідність у залученні до роботи фахівців, які будуть здатні проаналізувати індивідуальну генетичну карту для виявлення відхилень і патологій.

 • Біоінформатик

Вчені вірять у те, що в найближчому майбутньому код ДНК буде розкритий, відповідно, його можна буде перепрограмувати, щоб отримати іншу структуру, видаливши «зіпсовані» гени.

 • Харчовий технолог

Молекулярна кухня лише недавно стала з'являтися в ресторанах, але вже зацікавила собою багатьох гурманів. Харчові технологи в майбутньому ступнуть далеко вперед, розшукуючи альтернативні джерела харчування, а також можливості для синтезування їжі.

 • Інженер доповненої реальності

Цей фахівець буде займатися створенням і впровадженням різних професійних додатків для доповненої реальності. Це буде актуально для архітектури, медицини і навіть авіації, адже, наприклад, студенти спеціалізованих вузів отримають можливість вивчати свої предмети, не ризикуючи при цьому своїм життям або життям інших людей.

 

 • Спеціаліст переробки відходів

Проблема сміття стає глобальною, адже розвиток технологій тільки збільшує обсяги промислових і побутових відходів. Спеціаліст з переробки повинен вміти не тільки правильно утилізувати сміття, але і розглянути його на роль альтернативного палива, тим більше, що в майбутньому це питання буде стояти дуже гостро через брак природних ресурсів.

 • Дизайнер ГМО

Незважаючи на численні протести з боку організацій, що захищають природу, створення ГМО рослин є одним з основних напрямків сучасної агропромисловості. При правильному підході до справи і підборі потрібного набору генів можна отримати продукт, який може бути використаний не тільки в харчовій промисловості, а й в охороні здоров'я.

 • Планувальник «розумного» міста

Якщо «розумним» будинком вже нікого не здивуєш, то «розумні» міста — це поки лише цікава задумка. Але навіть у разі її реалізації потрібні фахівці, які зможуть контролювати локальні і загальноміські системи з урахуванням численних даних з навколишнього світу, що необхідно для підтримки нормального життя в місті.

Спектр професій, якими людина буде займатися в майбутньому, досить обширний, але поки абстрактний, адже одне серйозне наукове рішення може похитнути всю систему світобудови, після чого повністю зміниться робочий ринок і, відповідно, зміниться і сам список.

У той же час є професії, які вже увійшли в повсякденне життя десятків тисяч людей і збільшують популярність з кожним днем. До таких професій відноситься фінансовий консультант.

За матеріалами web-сайтів

Відділ організації профорієнтації ОЦЗ