Створення приватного бізнесу – тема, що продовжує цікавити громадян, які тимчасово перебувають у пошуках роботи. Днями у Центрі розвитку підприємництва Луцького міського центру зайнятості на запитання щодо відкриття власної справи спілкувалися, відповідали на запитання громадян начальник відділу реєстрації бізнесу департаменту Центру надання адміністративних послуг у місті Луцьку Віктор Маковецький та завідувач сектору комунікацій головного управління Державної податкової служби у Волинській області Олена Нікотіна.

Віктор Маковецький ознайомив присутніх, що функції державного реєстратора фізичної особи-підприємця мають право здійснювати нотаріуси та працівники ЦНАПу, де клієнтів обслуговують безоплатно. Наголосив, що реєстрація відбувається до 15 хвилин, потрібно заповнити всі дані майбутнього підприємця в реєстраційній карті. Зауважив, що для зручності, впроваджено електронний вебпортал, на якому можлива реєстрація фізичної особи-підприємця.

Олена Нікотіна поінформувала про основні закони України, які регулюють діяльність фізичної особи-підприємця, системи та умови оподаткування.

Фахівці відповідали на запитання щодо спрощеної системи оподаткування, визначення та внесення нових кодів КВЕД підприємця до Держреєстру, види подачі та заповнення податкової декларації, форми звітності.

Присутні обмінялися думками щодо ризиків у бізнесі, прислухалися до порад фахівців про ведення прозорої звітності. Як підсумок, учасники семінару переконалися, що підприємництво – справа відповідальна та перспективна.

Луцький МЦЗ