15.03.2023 | 14:12

Сільське господарство для Волині завжди було однією із пріоритетних сфер розвитку. Нині агропромисловий комплекс дає роботу тисячам волинян. Тож про створення нових робочих місць, підтримку сільськогосподарських товаровиробників, збільшення обсягів виробництва с/г продукції, можливість здобути новий фах та взяти участь в проєкті «єРобота» говорили в управлінні агропромислового розвитку облдержадміністрації його керівник Юрій Юрченко та представники Волинського обласного центру зайнятості: директор Алла Куцин і заступник Тарас Семенюк.

Про наймасштабнішу державну грантову програму «єРобота», яка охоплює всі сфери діяльності малого бізнесу, поінформувала Алла Куцин:

– Отримати такий грант може кожен українець, який має намір започаткувати бізнес. Його розмір від 50 тисяч гривень до 250-ти. Цьогоріч на цей проєкт уряд виділив 1,8 млрд грн. У Кабміні вважають, що на цю суму вдасться видати понад 7 тисяч мікрогрантів.

Для охочих заяву потрібно подати до 26 березня, подальші етапи можна знайти тут.

Нагадаємо, урядовий проект єРобота включає грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подача заявки на всі напрямки програми здійснюється через Портал Дія.

Про можливість отримати ваучер на навчання працівників чи підвищити їх рівень кваліфікації повідомив присутніх Тарас Семенюк:

– Як отримати ваучер? Потрібно простих 5 кроків: обрати спеціальність, форму і місце навчання; зібрати необхідні документи; звернутися до центру зайнятості із заявою та документами; отримати повідомлення про прийняте щодо видачі ваучера рішення. І упродовж 5 робочих днів з дня надходження повідомлення отримати ваучер у центрі зайнятості.

Перелік професій, спеціальностей для навчання, за якими може бути виданий ваучер, дивіться тут: https://is.gd/qjIfuw.

Про порядок видачі ваучерів – читайте за посиланням

Своєю чергою, Юрій Юрченко акцентував увагу на грантах у сільськогосподарській сфері:

– Отримати грант  на висаджування саду чи  теплицю можуть ФОПи та юридичні особи, які мають землю або право користування нею принаймні на сім років. Грант покриває більшу частину витрат. Приміром, на закладання саду площею 1-25 га. На один гектар землі можна отримати від 140 до 400 тисяч грн. А щодо теплиць, то держава компенсує до 70% вартості її побудови площею до 2 га. На будівництво відводиться рік. Заява подається через «Дію». 

Левову частку розмови приділили активним програмам фінансової підтримки роботодавців.

– Ці фінансові механізми спрямовані на підтримку роботодавців та активізують ринок праці і цим самим сприятимуть зростанню зайнятості серед населення. Відповідно до активних програм, роботодавці отримуватимуть певні пільги за працевлаштування окремих категорій осіб. Впроваджується стимулювання для роботодавців у вигляді компенсації єдиного внеску або частини заробітної плати, – резюмувала Алла Куцин.

Умови отримання компенсацій роботодавцям – читайте за посиланням.

Також партнери обговорили державний проєкт «Рука допомоги». Участь в ньому беруть безробітні малозабезпечені громадяни. Держава може надати майже 100 тисяч грн для започаткування власної справи. Це безвідсотковий кредит на купівлю обладнання терміном на три роки. Для участі людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, може звернутися до найближчого центру зайнятості. Контакти тут. Там подати до  комісії пакет документів. Про рішення щодо надання безвідсоткового кредиту - кандидатів повідомляє комісія.

Деталі програми – за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/22617.html.

На завершення розмови учасники напрацювали спільний алгоритм дій, щоби забезпечити волинянам можливість бути економічно самостійними, що є основним завданням у їхній роботі.

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.