23.03.2023 | 10:01

Про трудові права та гарантії осіб з інвалідністю говорили 22  березня у Волинському обласному центрі зайнятості його директор Алла Куцин, її заступник Тарас Семенюк із представниками фонду соціального страхування осіб з інвалідністю в області на чолі з його керівником Русланою Сов’як.

– Цьогоріч уряд розширив програми стимулювання зайнятості населення й фінансово стимулюватиме роботодавців брати на роботу людей з інвалідністю. Нині діють активні програми підтримки працедавців. Це компенсація 50% заробітної плати за працевлаштування осіб з інвалідністю та відшкодування єдиного внеску. Відповідно до порядку їх надання, фахівці служби зайнятості приймають документи та ухвалюють рішення. А фінансові розрахунки проводить фонд соціального страхування осіб з інвалідністю, – акцентувала очільник центру зайнятості Алла Куцин.

Своєю чергою, Лариса Сов’як зазначила, що, на жаль, роботодавці часто формально влаштовують людей з інвалідністю до себе на роботу, як правило, сплачуючи їм заробітну плату у розмірі мінімальної. І з одного боку, можна прозвітувати про те, що людина з інвалідністю влаштована, а з іншого – практичного працевлаштування не відбувається. Безумовно, ця ситуація складна, тому що насправді є можливості для того, щоб залучити людей з особливими потребами до звичайного життя, особливо – якщо є бажання у самої людини з інвалідністю працювати.

Щоби максимально полегшити доступ до роботи найвразливіших верств громадян, партнери обговорили алгоритм роботи щодо надання роботодавцям фінансової підтримки. А також узгодили терміни проведення інформаційно-консультативних бесід.

– На сьогодні у загальній базі вакансій служби зайнятості 1 072 вакансії. Серед них 185 позицій для людей з особливими потребами. Загалом, посади, на які можуть претендувати люди з інвалідністю – дуже різні, йдеться як про різні напрямки роботи, так і про різну кваліфікацію. Наші рекрутери у своїй роботі з цією категорією відвідувачів працюють індивідуально, вивчають кожну можливість, аби допомогти знайти себе у праці. Важливо, аби ми спільно допомогли цій категорії людей відчути себе потрібними, важливими і захищеними,  –  резюмувала керівник служби зайнятості.

Про нові програми підтримки роботодавців – читайте за посиланням https://vol.dcz.gov.ua/novyna/novi-programy-pidtrymky-robotodavciv

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.