14.04.2023 | 11:46

Внутрішньо переміщені особи та звільнені з полону українці можуть отримати ваучери на навчання за робітничою професією чи спеціальністю, звернувшись до Волинського обласного центру зайнятості. Після завершення навчання вони матимуть більші шанси працевлаштуватися за вибраною спеціальністю.

Наразі визначено 70 професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер (повний перелік тут). Тобто документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти.

Тепер ваучер можуть отримати і внутрішньо переміщені особи працездатного віку. А також звільнені з полону особи, щодо яких встановлено факт позбавлення свободи внаслідок збройної агресії проти України. Цей факт встановлює відповідна Комісія, яка працює при Мінреінтеграції.

Вказані категорії громадян можуть звернутися до центру зайнятості для отримання ваучера на навчання, якщо вони:

  • не зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні;
  • не отримували ваучер раніше;
  • не проходили протягом останніх 3 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття;
  • мають професійну (професійно-технічну), фахову передвищу або вищу освіту.

Контакти центрів зайнятості Волині – тут.

З переліком професій і спеціальностей, закладів навчання, необхідних документів і процедурою видачі ваучерів можна ознайомитися за посиланням.

Якщо ж у вас виникли питання і вам потрібна консультація щодо вашої ситуації, то ви онлайн можете поспілкуватися із фахівцем у телеграм-чаті @pidtrumka_DCZ_Volun  

Нагадуємо, отримати інформацію можна також, зателефонувавши на гарячі лінії – (0332) 72-52-40, (066) 353-74-95, (068) 063-42-15.